‘Akıllı Park’ uygulaması Alsancak Milli Park’ında devrede

Tarih: 11 Ocak 2019 Saat: 16:32

0
565

Alsancak Belediyesi ile KKTC Telsim’in iş birliğinde bugün imzalanan protokol ile Ada’nın ilk Akıllı Park uygulaması devreye girmiş oldu.

Milli Parkın Akılı Park uygulamasına geçilmesi için bugün KKTC Telsim ile protokol imzalandı.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser “Bugün bir ilki daha gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Alsancak Milli Parkı Ada’nın sadece Kuzeyinin değil Güney’de de eşi benzeri olmayan bir park durumunda. Bugün Telsim ile birlikte uygulayacağımız Protokol ile artık Mili Parkımız Akıllı Park olarak tüm Misafirlerimize Hizmet verecek. Bu bağlamda Telsime işbirliği için teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol imza töreninde konuşan KKTC Telsim Genel Müdürü Cenk Alper;

“KKTC Telsim olarak, adanın ilk “Akıllı Park” uygulamasını Alsancak Belediyemizle hayata geçiriyoruz. Bunun için çok Mutluyuz. Akıllı Parkımızın içerisinde; vatandaşlara wifi hizmeti, halkımızın güvenli bir şekilde park dan faydalanması için güvenlik sistemini kuracağız. Yakında akıllı aydınlatma ve sulama sistemlerini de hayata geçireceğiz.  KKTC Telsim olarak adada dijital dönüşüme öncülük etmeye devam ediyoruz. Hayırlı olsun diyor, Başkana da teşekkürlerimi sunuyorum. “ ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here