Akpınar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Tarih: 29 Ekim 2018 Saat: 11:06

0
361

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar; Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci Kuruluş Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla; Şahsı, kurucusu olduğu kurumlar ve tüm çalışanları adına bir kutlama mesajı yayınladı.

Ulusal bilinç ve aidiyet duygusunun en yüksek haline, “Biriz ve Biziz” ifadesi ile vurgu yapan Kurucu Rektör Akpınar; Türk Ulusu’nun asırlar süren mücadele tarihinin en şanlısının; Anadolu Coğrafyası’nda, geçen yüzyılda yaşandığını bir kez daha hatırlattı.

‘Kurtuluş Savaşı’ olarak adlandırılan, bu topyekun direniş ve unutulmaz bu mücadelenin nihai sonucunda; Ebedi Türk Devleti’nin cumhuriyet ile taçlandırılmış olduğunu da savunan Akpınar; Mesajının son bölümünde şu ifadeleri paylaştı; “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu’nun 95’inci Yıldönümü’nde başta, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’mızın bütün kahramanları olmak üzere; Canları ve kanları ile, bu toprakları ‘Vatan’ yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, rahmet ve minnet ile anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here