Alsancak Belediyesi yabancıların tapu sorununu masaya yatırdı…

Tarih: 11 Temmuz 2019 Saat: 16:20

0
175

Alsancak Belediyesi yabancı vatandaşları dinlediği görüş gününün ikinci haftasını tamamladığını duyurdu.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda yabancıların özellikle tapu sorunu olduğuna dikkat çekerek sorunun çözümü için belediye olarak çalışacaklarını söyledi.

Konu ile ilgili yapılan paylaşım şöyle:

‘Her Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz bölgemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlarımızı dinlediğimiz, talep, istek ve şikâyetlerini değerlendirdiğimiz Vatandaş görüş günün 2. Haftasını tamamladık. %70 oranında emekli olarak yerleşik hayata geçmek için bölgemizi tercih eden vatandaşların en büyük ve ortak sorunun gayrimenkul sahibi olmaları sonrasında tapularını alamamaları olduğunu tespit ettik.

Bu konuda Alsancak Belediyesi olarak bu vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için elimizden gelen çözümü yapacağımızı, Bu konularının tekrar yaşanmaması içinde bölgemizdeki yatırım yapan kurum kuruluşlarında daha hassas davranmalarını önemle rica ederiz.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser olarak Beldemiz sınırları içerisinde bu tür sıkıntıların yaşanmamasını istiyorum. Gereken ne ise yapacağımızı ve konuyu yakınan takip edeceğimi belirtmek istiyorum.’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here