Alsancak Belediyesi’nden kapsamlı bahar temizliği

Tarih: 09 Nisan 2019 Saat: 14:20

0
760

Girne Postası – Sosyal Medya 

Alsancak Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte bölgede bahar temizliğine başladı. 

Alsancak’ta kapsamlı bir temizlik çalışması yapan belediye ekipleri, yoğun yağışlar nedeniyle boyları uzayan otları ve çimleri kesti.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser konuyla ilgili yaptığı açıklamada, daha temiz bir Alsancak için durmadan çalıştıklarını dile getirdi. Ataser, yoğun yağışlar nedeniyle uzayan otların ileri dönemlerde yangına davet çıkarabileceği gerekçesiyle budandığını belirterek, bölge halkından da bahçe ve arazilerde bulunan kuru ot ve çöpleri temizlemelerini rica etti.

“Bir şehri temizlemek için önce sokağımızı temizlemeliyiz” diyen Ataser, “Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz çevre sağlığına ve temizliğine gerekli hassasiyeti göstererek kasabamıza sahip çıkmasıdır. İnanıyoruz ki bölgemizde yaşayan birçok vatandaşımız bu konuda duyarlıdır ve bizlere yardımcı olacaktır. Bahçenizi temizleyip, çıkan ot ve molozları uygun bir yere koymanız halinde belediyemizin ilgili birimine başvurmanız yeterli olacak ve görevli arkadaşımızın belirlediği uygun fiyata karşılık çöpleriniz tarafımızdan en erken zamanda alınacaktır. Daha güzel ve temiz bir Alsancak için birlik zamanı…” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here