Amcaoğlu: “Turizm, altın yumurtlayan bir tavuk, doğru yol haritasıyla sürdürülebilir hale getirilmeli”

Tarih: 20 Haziran 2019 Saat: 17:17

0
443

Maliye Bakanı Amcaoğlu, turizmin ‘altın yumurtlayan tavuk’ olduğunu, doğru kurgulayıp, doğru yol haritası ile sürdürülebilir yapıya kavuşturmanın önemine dikkat çekti.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, turizmin ‘altın yumurtlayan tavuk’ olduğunu dolayısıyla sektörü ezdirmemek gerektiğini, doğru kurgulayıp, doğru yol haritası ile sürdürülebilir yapıya kavuşturmanın önemine dikkat çekti.

Limak Oteller Koordinatörü Kaan Kavaloğlu ile Finans Koordinatörü Ahmet Salim Özdemir’i kabulünde konuşan Maliye Bakanı Amcaoğlu, dört mevsim güneş gören KKTC’nin turizm açısından ne kadar büyük önem arz ettiğinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Limak Oteller Koordinatörü Kaan Kavaloğlu ile Finans Koordinatörü Ahmet Salim Özdemir’de konuşmalarının başında, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu tebrik ederek başarılar diledi, maliye kökenli bir bakanın Maliye Bakanlığı’na atanmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek; “maliyecinin değerini ancak maliyeci bilir. Halkın derdini de maliyeciler bilir” dediler.

Limak Oteller Koordinatörü Kavaloğlu ile Finans Koordinatörü Özdemir’de konuşmalarında, turizmin ekonomiye katkısını dile getirdi.

Sektörün sorunları ve yerli iş gücünün de gündeme geldiği görüşmede, otellerin ve acentaların ülkeye turist getirmek için büyük çaba sarf ettiğinin de bilinmesini istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here