Antik Liman’da konuşlanan teknelerin güvenliğinin denetlenmesi için komite kurulacak

Tarih: 20 Haziran 2019 Saat: 14:35

0
703

Girne Kaymakamlığı başkanlığında, plajların Kullanım ve Denetim Yasası ve Tüzüğü işe Sahilleri Koruma Yasası kapsamında yaz sezonunda vatandaşların ve turistlerin plajlar ile sahillerde oluşabilecek tehlikelere karşı alınması gereken tedbirler konusunda Leymosun Kültür Evi’nde toplantı gerçekleşti.

Toplantıya; Sahil Güvenlik Komutanlığı, Liman Başkanlığı, İlçe ve Belde belediyeleri, Çevre Dairesi, Antik Liman Temsilcisi, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, otellerden temsilciler, Deniz Turizm İşletmecisi, ve Yat İşletmecisi katıldı.

Toplantıda, plajların ve Antik Liman’da konuşlanan teknelerin güvenliği ile ilgili denetim yapılması için komite kurulmasına karar verildi.

Oluşturulacak komitenin üyeleri, Kaymakamlık Başkanlığı, Sahil Güvenli Komutanlığı, Liman Başkanlığı, ilgili belediyenin temsilcilerinden belirlendi.

Plaj işletmecilerinin cankurtaran eksikliklerinin giderilmesi için Su Sporları Federasyonunun 24-27 Haziran 2019 tarihlerinde düzenleyeceği cankurtaran kursundan faydalanmaları ile ilgili bilgi verildi.

Toplantıda, motorlu-motorsuz deniz araçlarının kullanımı konusunda yasa, tüzük ve yayınlanan genelgelerdeki kurallara uyulması hususu görüşüldü.

Oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların, Sahil Güvenlik: 158; Alo Çevre Hattı: 123; Liman Başkanlığı: 8152100-8154987 nolu ihbar hatlarına ulaşması istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here