Arıklı: “Emirname ile rantlar kazanılacak”

Tarih: 12 Aralık 2018 Saat: 10:54

0
1101

Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan “Merhaba Yeni Gün” programının konuğu olan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, emirname ve yaşanan sel felaketi hakkında sorulan soruları yanıtladı.

“EMİRNAME İLE KORKUNÇ RANTLAR KAZANILACAK”

“Emirnamenin başlıca maksadının rant olduğu iddialarının ortada olduğu” vurgusunu yapan Arıklı, önümüzdeki günlerde rant meselesinin netleşeceğini söyledi.

Başbakan Erhürman’a yazılı talepte bulunduğunu aktaran Arıklı, yazılı talebine geri dönüş almasının ardından emirnamenin iç yüzünün anlaşılacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız felaketlere de değinen Arıklı, yaşananların fazlasıyla üzücü olduğunu, önlemlerin alınması gerektiğini fakat önlemlerin de bir noktaya kadar alınabileceğini vurguladı. “Amerika’da da olsa benzer şeyler yaşanabilirdi” diyen Arıklı, yağan yağmurun dozajının da azımsanmayacak noktada olduğunu belirtti.

“AKADEMİK ÇEVRELERİN GÖRÜŞLERİ OBJEKTİF OLACAKTIR”

En başından beri akademik çevrelerin görüşlerine yer verilmesi konusunda ısrarcı olduğunu söyleyen Arıklı, emirname konusunda ve altyapı konusunda dışarıdan gelecek akademik çevrelerin daha objektif olabileceğini savundu.

Ülkemizde herkesin bir şekilde birbiriyle “ahbap” olduğu için objektif yaklaşımın fazlasıyla zor olduğunu belirten Arıklı, rant hırslarının ülkeyi hiçbir yere götürmeyeceğini vurguladı.

“GÜNDEMİMİZ ÇABUK DEĞİŞİYOR”

Gündemimizin çok çabuk değiştiğini ve yaşananların kısa sürede unutulduğunu söyleyen Arıklı, “yaşanan büyük olayların gündemde tutulması” ve “önlemler alınana kadar sağduyulu bir şekilde unutturulmamasının” gerekliliğini vurguladı.

Kaynak: Arıklı: “Emirname ile korkunç rantlar kazanılacak”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here