Arslanbaş: “Dijitale uyum sağlayamayanlar işsiz kalacak”

Tarih: 07 Nisan 2020 Saat: 15:25

0
69

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

KİÜ Mütevelli Heyet Başkanı Arslanbaş, koronavirüs salgını nedeniyle izole olunan bu dönemde dünyanın dijitalleşmeyi test ettiğini söyledi. Arslanbaş, dijitalleşmeyle birlikte yükseköğretimde birçok bölümün tarihten silineceğini ve dijitale ayak uyduramayanların işsiz kalacağını belirtti.

Kanal T’ye açıklamalarda bulunan Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Selman Arslanbaş, dünyanın dijitalleşmeyi test ettiği bir süreçte olunduğunu belirterek, “Teknoloji yatkınlığı olanların ayakta kalacağı bir döneme giriyoruz” dedi.

“BİRÇOK BÖLÜM TARİHTEN SİLİNECEK”

Yükseköğretimde birçok bölüm tarihten silineceğini dile getiren Arslanbaş, “Bugün alışageldiğimiz mevcut bölümler tarihin tozlu raflarına kalkacak” ifadelerini kullandı.

Geleneksel akademide olan bölümlerin ilerleyen zamanlarda kalkacağını kaydeden Arslanbaş, enerjiyle sağlık, dijital teknoloji ve mühendislik bölümlerinin artış göstereceğini dile getirdi.

“DİJİTALE AYAK UYDURAMAYANLAR İŞSİZ KALACAK”

Sağlık sektöründe patlama yaşanacağını aktaran Arslanbaş, koronavirüs kriziyle dijitalleşen yükseköğretime ayak uyduramayan öğrencilerin işsiz kalacağını söyledi.

Dijitale hakim olmanın bu süreçte çok önemli olduğunu kaydeden Arslanbaş, “Dijitalleşme sürecine hızlı entegre olunması gereken bir dönemdeyiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here