Ataser: “Alsancak bölgesine sanat okulu yapılmasını istiyoruz”

Tarih: 20 Kasım 2019 Saat: 17:45

0
48

Girne Postası – Sosyal Medya

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, gençlerdeki işsizlik sorununa dikkat çekti; Alsancak bölgesine bir sanat okulu açılmasını talep etti.

Ataser sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gençlerdeki işsizlik sorununa değinerek, eğitim konusunda uygulanan yanlış politikalara dikkat çekti. Ataser, eğitimin ticari bir araç gibi kullanılmasının yanlış olduğunu belirtti.

Ataser paylaşımında Alsancak bölgesine sanat okulu yapılmasını talep ettiklerini belirterek, belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Ataser şu ifadeleri kullandı:

“BU BİR ÇAĞRIDIR:

Göreve başladığım süre itibariyle gençlerimizde gözlemlediğim özelikle aldıkları eğitimden dolayı iş bulma konusunda büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. Tabi ki buradaki en büyük sorun gelmiş, geçmiş merkezi hükümetlerimizin eğitim konusundaki uyguladıkları yanlış politikaların yapılması, aynı şekilde devam etmesi ve her bölümdeki ihtiyaç fazlası öğrencilerin artmasıdır. Eğitimi bir ticari alet olarak kullanılması bize göre yanlıştır. Alsancak Belediyesi olarak bizler gençlerimizi doğdukları,büyüdükleri memleketlerini terk etmemelerini sağlamak en büyük hedeflerimiz arasındadır. Bu konuda BÖLGEMİZDE BİR SANAT OKULUNUN açılması talep ediyoruz. Bu konuda üstümüze düşeni yapmaya hazırız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here