Ataser: “Bakanlık çevre yolu için bize yetki versin”

Tarih: 13 Eylül 2018 Saat: 16:31

0
1005

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Girne Postası bu sabah Alsancak Belediyesi’ne bir ziyarette bulunarak, Belediye Başkanı Fırat Ataser ile görüştü. Kıbrıs Postası Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat ve Girne Postası Yazı İşleri Müdürü Ulaş Barış’ın da katıldığı ziyarette Başkan Ataser önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyaret esnasında belediyenin çalışmaları hakkında da bilgi veren Alsancak Ataser, en önemli hedeflerinin Alsancak’ı daha güzel bir kent haline getirmek olduğunu söyledi.

“YOL PROJESİ AKSADIĞI İÇİN DİĞER PROJELERE GEÇEMİYORUZ”

Alsancak Belediyesi’nin uzun zamandır yapmak istediği Çevre Yolu projesi ile ilgili de konuşan Ataser, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan kendilerine yetki verilmesi ve projenin hızlandırılması gerektiğini kaydetti. Ataser, yol projeleri aksadığı için diğer projelere de geçemediklerini dile getirdi.

Büyük projeleri olan Özgürlük Milli Parkı’nın bir aya kadar açılışının gerçekleşeceğini bildiren Ataser, park içinde oyun parklarını, kum havuzları, yürüyüş ve bisiklet yolunun yer aldığını iletti.

“KASABININ MERKEZİNE BUTİK OTEL YAPARAK ALSANCAK’I CANLANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Alsancak’ta Kıbrıs’ın tarihini yansıtan eski binalar olduğunu; bu binaları onarıp Butik Otel yapmak istediklerini belirten Ataser, “Butik otelleri kasabanın merkezine alarak Alsancak’ı canlandırmayı hedefliyoruz. Aynı Alaçatı’da olduğu gibi… Alsancak’ta bu şekilde bir tane butik otel var. Butik otel esnafa da katkı sağlıyor. Turistler marketten malzemeleri alıp evinde pişirecekler. Bu proje ile Alsancak daha değerli olacak” dedi.

 “EVİNDE KÖPEK BESLEMEYİ TİCARETE DÖNÜŞTÜRENLER OLDU”

Alsancak Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde çıkarılan bir tüzük ile evde köpek beslemeye getirilen sınırlamayla ilgili olarak ise Ataser şu sözleri aktardı:

“Biz doğru olanı yaptık. Çünkü köpek beslemeyi ticaret için kullanan insanlar oldu. Evleri içinde çok fazla sayıda köpek bakıp ticaretini yapan veya evi köpek oteli olarak kullananlar var. Bu durum çevreye rahatsızlık verdi. Biz de bir tüzük çıkardık ve dedik ki ‘Her evde maksimum 3 köpek olacak.’

Ama köpek beslemeyi ticaret için yapmayan, zaten evinde yıllardır 5 tane köpek besleyen kişinin elinden alınmayacak. Ama bir tanesi öldüğünde gidip yerine bir köpek daha almayacak. Evinde köpek besleyenler gelip kayıt yapacak. Pasaport gibi içinde cinsi, yaşı, her şeyi yazacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here