Ataser: “Yolu da biz yaparız dereleri de…”

Tarih: 11 Şubat 2019 Saat: 11:32

0
768

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Alsancak Belediye Başkanı Ataser, denize ulaşmayan dereler ile ilgili projelendirme çalışmasının devlet tarafından yapılması gerektiğini belirterek yetkililer tarafından ortaya konan herhangi bir çalışma olmadığını söyledi. Alsancak Belediyesi’nin derelerin denize ulaştırılması konusunda yapmak istedikleri çalışmalara yetkililerin sıcak bakmadığını dile getiren Ataser, “Kendileri yapmıyorsa, bize engel olmasınlar. Alsancak Belediyesi olarak uğradığımız zararı kendimiz karşılarız” dedi.

Derelerle ilgili sıkıntının, Alsancak-Lapta arasına yapılması istenen yol konusuna benzediğini aktaran Ataser, “Madem yapmıyorlar kenara çekilsinler, biz yapalım. Yolu da biz yapalım, dereleri de…” ifadelerini kullandı.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser Girne Postası’na özel açıklamalarda bulundu…

“DERELERLE İLGİLİ PROJELENDİRME ÇALIŞMASININ YAPILMASI GEREKİYOR”

Alsancak Belediye Başkanı Ataser, 5 Aralık’ta yaşanan sel felaketi sonrasında Alsancak’ta hasar gören bölgeler ve derelerin denize ulaştırılması konusunda çözüm için hükümet yetkililerine gereken bilgileri verdiklerini ancak konuyla ilgili hiçbir gelişme kaydedilmediğini söyledi.

En büyük sıkıntının dereler olduğunu vurgulayan Ataser, derelerin belli bir noktada akar haline geldiğini ve denize ulaşmadığını belirtti. Dereler ile ilgili projelendirme çalışmalarının acilen yapılması gerektiğine değinen Ataser, “Projelendirme çalışmasının devlet tarafından yapılması gerekir. Çünkü dereler Kaymakamlık ve Su Dairesi’ne bağlıdır. Biz yetkililerin projelendirme çalışması yapmasını belediyenin de o çalışmaya göre hareket etmesini istiyoruz. Ne yazık ki bununla ilgili de ortaya konan bir çalışma yok” dedi.

“BİZ ENGEL OLMASINLAR”

Sel felaketinde Alsancak bölgesinde yer alan derelerdeki istinat duvarlarının yıkıldığını hatırlatan Ataser, “Belediye olarak uğradığımız zararı kendimiz karşılayacağız. Yeter ki bize engel olmasınlar” ifadeleri kullandı.

Alsancak Belediyesi’nin derelerin denize ulaştırılması konusunda yapmak istedikleri çalışmalara yetkililerin sıcak bakmadığını dile getiren Ataser, “Hem yapmıyorlar hem de bize yaptırmıyorlar. En büyük sıkıntılardan biri budur. Biz maddi olarak da bir şey istemiyoruz. Bize izin versinler, Alsancak Belediyesi olarak kendi yağımızda kavruluruz” sözleriyle hükümet yetkililerine seslendi.

“KENARA ÇEKİLSİNLER, YOLU DA BİZ YAPARIZ, DERELERİ DE…”

 “Derelerle ilgili kimin göreve alacağı ile ilgili yetkililerle geçen hafta Cuma günü bir toplantı gerçekleştirdik, orta yol bulamadık” diyen Ataser, “Mühendisler Odası Birliği, ‘Ben derelerin yönetimini şu an yapamam’ diyor. Onlar da haklı. Projelendirme çalışması için bir kaynak gerek. Su Dairesi, ise derelerle ilgili çalışmaları yapacak teknik elemanının olmadığını söylüyor. Kim ne yapacağını bilmiyor. İki arada bir derede kaldık” ifadelerini kullandı.

Derelerle ilgili sıkıntının, Alsancak-Lapta arasına yapılması istenen yol konusuna benzediğini aktaran Ataser, “Yapmıyorlarsa kenara çekilsinler biz yapalım. Yolu da biz yapalım, dereleri de… Sadece bize engel olmasınlar. Alsancak Belediyesi kendi çözümünü üretip, uygular” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here