Büyükoğlu: ‘Yaşanılan korku ve panik hayal edilemez, yaralanmamamız mucize’

Tarih: 12 Eylül 2019 Saat: 15:32

0
101

Girne Postası – Sosyal Medya

Halkın Partisi Güzelyurt Milletvekili Hasan Büyükoğlu, Çatalköy’de meydana gelen yangın ve patlama anında, Acapulco Otel’de konaklayanlardan olduğunu belirterek, yaşadıklarını anlattı.

Büyükoğlu, ailesiyle birlikte otel odasında bulunduğu esnada, çok şiddetli bir patlama ile camların kırıldığını ve odanın her yanına savrulduğunu belirtti.

Bir mucize ile yaralanmadıklarını ifade eden Büyükoğlu, yaşanılan korku ve paniğin hayal edilemez olduğunu aktardı.

Otel yönetiminin 2,500 kişiyi güvenli bölgeye başarıyla tahliye etmesinin önemli bir sınav olduğunu söyleyen Büyükoğlu, “Güvenli bölgeye hızlı bir şekilde tahliye edilme işlemi can kayıplarını yaşanmasını önlemiştir. Yine konuklara güvenli bölgede verilen psikolojik ve lojistik destek ile kriz çok iyi yönetildi” dedi.

Büyükoğlu, “Bu krizi başarılı bir şekilde yöneten başta Acapulco Hotel Yönetim kurulu Başkanı Ünal Çağıner’e ve otel çalışanlarını canı gönülden kutlarım. Acapulco Hotel müşterilerine, Çatalköy halkına, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına ve tüm halkımıza geçmiş olsun der bir daha bu tür olayların yaşanmaması için el birliğiyle çalışmamız gerektiğini vurgularım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here