Çaluda: “Grup kararı yok!”

Tarih: 14 Aralık 2019 Saat: 17:33

0
55

Bugün bazı basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine değerlendirmelerde bulunan UBP Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda, kürsüye çıkılmaması konusunda herhangi bir grup kararının olmadığını söyledi.

Çaluda şunları şöyledi:

Partime de başkanıma da bağlıyım

“Bu konuda çeşitli spekülasyonlar yapılmaya çalışılıyor. Ben parti başkanımıza ve parti disiplinine sonuna kadar bağlı bir milletvekiliyim. Benin söylediğim net ve açıktır. Ülkemizde başta sağlık alanında olmak üzere daha pek çok kamu kuruluşunda geçmişten günümüze yolsuzluklar yapıldı. Bu yolsuzlukların bazıları için raporlar düzenlendi bazılarının ise üstü örtüldü.

Tepki verenlerin değerlendirmesini halka bırakıyorum!

Ben yolsuzlukların önlenmesi ve yapılan yolsuzlukların da cezasız kalmaması gerektiğini söyledim. Bundan neden rahatsızlık duyulduğunu ve bu konuda neden bu kadar tepki verildiğini anlayamıyorum. Bu konuda gocunanların ve tepki koyanların değerlendirmelerini halkımıza bırakıyorum.

UBP’lilere yapılan yakıştırmaları reddediyorum

Yıllardır ülkedeki yolsuzluklar UBP’ye ve UBP’li vekillere yakıştırılmaya çalışılıyor. Bu konuyu şiddetle reddediyorum. Hodri meydan gelin yolsuzluklar ile ilgili özel bir komite kuralım ve ne kadar geriye gidebiliyorsak gidip, suçluları yargıya havale edelim. O zaman görelim bakalım el mi yaman bey mi yaman.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here