Çavuşoğlu: “İlahiyat Anadolu Lisesi açılacak”

Tarih: 22 Temmuz 2019 Saat: 15:20

0
159
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, TC Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan mutabakat zaptı hakkında açıklamalarda bulundu. Söz konusu zaptın içeriğine değinen Çavuşoğlu, kademeli bir şekilde İlahiyat Anadolu Lisesi programının açılacağını duyurdu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu,”KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile TC Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Eğitim Kalitesinin Yükseltilmesine Yönelik İşbirliği Mutabakat Zaptı” ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, arazi verilirken, amacın ilahiyat kökenli eğitim olduğunu belirterek, “Kiralama koşulları hala geçerli. Kolej yanında, kademeli bir şekilde İlahiyat Anadolu Lisesi programı açacağız. 9’uncu sınıftan itibaren bu program başlayacak” dedi.

İlahiyat Anadolu Lisesi’ne öğrenci alımının, kolej sınavı programı dışında olacağını belirten Çavuşoğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Programlar arasındaki denkliği sağlamak için TC Milli Eğitim Bakanlığı görüşü alınarak, KKTC Eğitim Bakanlığı kontrolünde adımlar atılacaktır. Burada, altında bir şey aranmasına gerek yok. Tüm okullarımızın denkliği olduğu için üniversite sınavlarına giriliyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here