Çavuşoğlu’nun ajandasında Kıbrıs ve Doğu Akdeniz konusu var

Tarih: 07 Eylül 2019 Saat: 15:17

0
168

Kıbrıs Postası

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun KKTC ziyareti hakkında, bakanlığın resmi sitesinden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Çavuşoğlu’nun başta Kıbrıs meselesi ile Doğu Akdeniz’e ilişkin son gelişmeler olmak üzere ortak gündemdeki konuları KKTC makamları ile değerlendireceği aktarıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun KKTC ziyareti ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Bakanlıktan yapılan resmi açıklamaya göre; Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs’ta başta Kıbrıs konusu ile Doğu Akdeniz’e ilişkin gelişmeleri KKTC makamları ile değerlendireceği duyruldu.

AÇIKLAMA…

TC Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamanın tamamında şu ifadeler kullanıldı: “Sayın Bakanımız, 8-9 Eylül 2019 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Sayın Bakanımız ziyareti çerçevesinde, başta Kıbrıs meselesi ile Doğu Akdeniz’e ilişkin son gelişmeler olmak üzere ortak gündemimizdeki konuları ele almak amacıyla, KKTC makamları ve siyasi parti liderleriyle biraraya gelecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here