Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş için Antalya’da anlamlı etkinlik

Tarih: 13 Ocak 2020 Saat: 20:32

0
38

Kıbrıs’ta Rumların Türklere yaptığı zulüm ve soykırımın önüne geçmek için mücadele veren, Kıbrıslı Türklerin Bağımsızlığı için hayatlarını ortaya koyan, Dr. Fazıl Küçük ve bir toplumu Devlet seviyesine çıkartan, dava adamı, KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif Denktaş için Antalya’da Kıbrıs Şehitleri Parkında, büstleri önünde, ölüm yıldönümleri dolayısı ile anma töreni düzenlendi.

Törene KKTC’nin Antalya Başkonsolosu, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı, KKTC Turizm Bakanlığı Antalya Temsilciliği, il Milli Egitim Mudur Yrd. Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum temsilcileri, gaziler ve halk katıldı.

Törende konuşan KKTC’nin Antalya Başkonsolosu Mustafa Kemal Beyazbayram, Dr. Küçük ve Denktaş’ın Kıbrıs Türk Halkı ve Türklük için verdiği mücadeleden bahsederek şükranlarını iletti.

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kansu da yaptığı kısa konuşmada,

“bugün burada çok farklı duygular yaşamaktayım. Bir Kıbrıs  Türkü olarak liderlerimizi anmak benim için tarifi zor bir durum. Duyguluyum, çünkü Rahmetli Denktaş ile bu parkın açılışını yapmıştık. O elinde fotoğraf makinesi ile buraları gezmişti. Bugün huzur içinde, özgürce Kıbrıs Türkü varlığını sürdürüyorsa hiç şüphesiz bunun mimarları Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş’tır” dedi.

Kıbrıs Şehitler Parkında gerçeklesen tören sonrasında ise Muratpaşa Camiinde Mevlit okutuldu ve Kıbrıs Türk Kültür Derneği tarafından halka Lokma ikramı gerçekleşti.

Etkinlikte, KKTC’nin Antalya Başkonsolosu Mustafa Kemal Beyazbayram, KKTC Turizm Bakanlığı Antalya Temsilcisi Dr. Nazmi Pınar ve Türk Ocakları Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Uysal halka lokma dağıttı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here