Eminoğlu davasında adı geçen Hasırcılar ve Tıraşlıoğlu’ndan açıklama: “Suçlarla hiçbir bağlantılarının bulunmadığı ispatlandı”

Tarih: 20 Kasım 2019 Saat: 15:41

0
49

Kıbrıs Postası

Asia Ivestment LTD. ortaklarından Ömer Hasırcılar ve Osman Tıraşlıoğlu, Girne’deki sahte evrak davasına ilişkin kendileriyle ilgili ortaya atılan iddialara cevap vermek adına basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, hem Hasırcılar’ın hem de Tıraşlıoğlu’nun, yapılan soruşturma sonucu aklandığı ve Mehmet Eminoğlu ile herhangi bir bağlarının kalmadığı vurgulandı.

Asia Ivestment LTD. ortaklarından Ömer Hasırcılar ve Osman Tıraşlıoğlu, “resmi evrak sahteleme, tedavüle sürme ve sahtekarlıkla mal temini” suçlamalarıyla tutuklu yargılanan Mehmet Eminoğlu davasıyla ilgili kendilerine yönelik ortaya atılan bazı iddialara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Ömer Hasırcılar ve Osman Traşlıoğlu’nun hazır bulunduğu basın toplantısında, açıklamayı Avukat Mert Güçlü yaptı.

Hasırcılar ve Traşlıoğlu’nun geçtiğimiz hafta, aynı anda KKTC’ye geldiğini ifade eden Avukat Güçlü, her iki iş insanının da kendileriyle ilgili gerçeklerin ortaya çıkması niyetiyle, kendi istekleriyle ve herhangi bir baskı altında olmaksızın adaya geldiklerini ifade etti.

Davayla ilgili Hasırcılar ve Traşlıoğlu’na yönelik ortaya atılan tüm iddiaların asılsız olduğunu ifade eden Güçlü, her iki iş insanının da soruşturmaya tabi tutulacağını kaydetti.

Her iki iş insanının da, Mehmet Eminoğlu ve Mehmet Eminoğlu Investment meseleleriyle ilgili  geldikleri günden bu yana polis otoriteleri nezdinde soruşturulduklarını ifade eden avukat Güçlü, müvekkillerinin, bahsi geçen suçlarla ilgili hiçbir şekilde bağlantıları olmadıklarının ortaya çıktığını ve tamamen aklandıklarını söyledi.

Müvekillerine yönelik tüm iddiaların iftira olduğunu yineleyen Güçlü, müvekkillerinin, ortaya konan iftiralara yanıt vermek durumunda kaldıklarını, Eminoğlu’nun 18 aylık ortaklık süreçleri boyunca hükümlülüklerini yerine getirmediğini, müvekkillerinin maddi ve manevi zarara uğradığına inandıklarını kaydetti.

Mehmet Eminoğlu ve diğerlerine aleyhine, gerek yasal gerekse cezai girişimlerde bulunulduğunu ifade eden Güçlü, verilen çeklerin karşılıksız çıktığını, bu nedenle ortaklığın uzun süre önce sona erdiğini, Eminoğlu ve Eminoğlu İnvestment ile herhangi bir alakaları kalmadığını ifade etti.

Sahte evrak davasına konu olan ‘Magic’ binalarının satışının tek sorumlusunun Mehmet Eminoğlu olduğunu ifade eden avukat Güçlü, Asia Investmen’in, söz konusu binaların sadece taşeronluğunu üstlendiğini, sadece anlaşma doğrultusunda üzerine düşeni yaptıklarını kaydetti.

Güçlü, müvekkillerinin, ortaklık süresince; Magic City, Magic Asia ve Magic Kayla projelerini hayata geçirdiğini, taşeron ve şirket ortağı Osman Tıraşlıoğlu’nun, Eminoğlu Investment’e ait Magic Plus, Magic Palace, Magic Tmplos ve Magic projelerinin taşeronluğunu da yaptığını söyledi.

Avukat Güçlü son olarak, haklı alacakları ve 3’üncü alacakların haklarını korumak için her türlü hukuki girişimi başlattıklarını ve tüm mücadelelerinin bu bağlamda devam edeceğini ifade etti.

Eminoğlu tutukladığı sırada yurtdışında bulunan iki iş insanı, geçtiğimiz günlerde KKTC’ye gelerek polise kendi rızaları ile başvurup ifadelerini vermişlerdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here