Emiroğluları: “Biz kendi kendimizi yönetmek istiyoruz”

Tarih: 14 Şubat 2020 Saat: 14:29

0
41

Kıbrıs Postası

TDP eski Milletvekili Mustafa Emiroğluları, Kıbrıslı Türklerin kendi kendini yönetmek istediğini vurguladı ve Cumhurbaşkanı Akıncı’nın önümüzdeki seçimleri kazanması gerektiğine dikkat çekti.

Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ programına konuk olan Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) eski Milletvekili Mustafa Emiroğluları, gündemle ilgili yorumlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın doğru şeyleri yapan bir siyasetçi olduğunu söyleyen Emiroğluları, ilhak konusunun olmayacağını ve bunun da gündeme gelemeyeceğini kaydetti. İlhak siyasetlerinin Türkiye’nin de lehine olmayacağını dile getiren Emiroğluları, Kapalı Maraş’ta gerçekleştirilecek toplantıyı da eleştirdi. “Orada benim cumhurbaşkanım yok, ana muhalefet yok. Başbakan Ersin Tatar yapıyorsa bu organizasyonu yanlış yapıyor” diyen Emiroğluları, Kıbrıs Türklerin kendi kendini yönetmek istediğini söyledi.

“TÜRKİYELİ KIBRISLI YOK, BİR HALK VAR” 

“Bu ülkede Türkiyeliler, Kıbrıslılar yoktur. 1974’te gelenler de, Leymosundan gelenler de hepsi bir halk vardır” şeklinde konuşan Emiroğluları, Türkiye’nin bir şekilde bizim anavatanımız olduğunu söyledi ve ilişkilerin düzeyli olması gerektiğini bildirdi. Emiroğluları, “Biz kendi kendimizi yönetmek isteriz. Biz Kıbrıslı Türk’üz. Biz Türklüğümüzü de inkar etmiyoruz. Bu açıdan bizi yanlış yönlere çekenleri de uyarmak lazım” dedi. Asıl hedefin önümüzdeki seçimlerde Akıncı’nın kazanması olduğunu belirten Emiroğluları, “Sayın Tufan Erhürman’a da teşekkür ediyorum. Sayın cumhurbaşkanına destek verdi. Gönül arzu ederdi ki birlikte girilsin bu seçime Sayın Cumhurbaşkanıyla” dedi.

Emiroğluları, “Geldiğimiz nokta, Mustafa Akıncı’nın kazanması gereken bir noktadır” diyerek sözlerine son verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here