Erdoğan, yaptırım krizi sonrası Trump’la ilk kez Paris’te görüştü

Tarih: 11 Kasım 2018 Saat: 10:39

0
1532

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından devlet, hükümet ve uluslararası kuruluş başkanları ile eşleri onuruna verilen akşam yemeğinde bir süre sohbet etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından devlet, hükümet ve uluslararası kuruluş başkanları ile eşleri onuruna verilen akşam yemeğinde bir süre sohbet etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un davetlisi olarak Birinci Dünya Savaşı’nı sonlandıran Ateşkes Anlaşması’nın 100. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere Paris’te bulunan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Orsay Müzesi’ne geçti. “Picasso Bleu et Rose” isimli serginin resepsiyonuna katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından devlet, hükümet ve uluslararası kuruluş başkanları ile eşleri onuruna verilen akşam yemeğine iştirak etti.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Orsay Müzesi’ne gelişlerinde Türk ve yabancı basını selamladı. Müzede gezisinde  Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ve eşi Galina Dodon ile sohbet etti.

YAN YANA OTURDULAR

Macron tarafından verilen akşam yemeğinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump yan yana oturdu.

Kaynak: Erdoğan, yaptırım krizi sonrası Trump’la ilk kez Paris’te görüştü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here