GAÜ ve Dubai Kördez Amerikan Üniversitesi arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Tarih: 20 Eylül 2019 Saat: 14:23

0
132

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) “Uluslar Projesi 35” Kapsamında Ortadoğu misyonuna, Dubai’de bulunan Körfez Amerikan Üniversitesi ile gerçekleştirdiği iş birliğini de ekledi.

Dubai ve Orta Doğu’da ki öğrencilerin eğitimine destek sağlamak amacıyla, GAÜ ve Körfez Amerikan Üniversitesi arasında imzalanan anlaşma uyarınca, iki üniversite arasında öğrenci değişim programı ve ortak proje gelişimi noktasında mutabakata varıldı.

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve Körfez Amerikan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesi Prof. Chika E. Duru arasında gerçekleşen görüşmenin ardından ikili, Praise Folaji tarafından organize edilen anlaşmayı imzaladı.

Praise Folaji anlaşma ile ilgili yaptığı açıklamada, Uluslararası öğrenci değişim programları ile öğrencilere öncü olmakla beraber, öğrencilerin ve ilgili kurumların da çıkarları için faydalı olacak uzun vadeli işbirliğinden duyduğu heycan ve memnuniyeti dile getirerek, belirlenmiş olan Lisans veYüksek Lisans programlarının; İşletme Yönetimi, Mimarlık, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, İnşaat Yönetimi, Mühendislik, Politika ve Uluslarası İlişkiler, Psikoloji, İletişim ve Medya Yönetimi, Pazarlama, Finans ve Bilgisayar Mühendisliği olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here