Girne Yarı Maratonu yoğun bir katılımla gerçekleşti

Tarih: 14 Nisan 2019 Saat: 14:23

0
622

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Girne’de bugün geliri SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı’na bağışlanacak olan “Turkcell Girne Yarı Maratonu 2019” yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu iş birliği ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’in isim sponsorluğunda düzenlenen ve “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla yapılan maraton “21, 7 ve 3 kilometre” olmak üzere erkek ve kadın kategorilerinde yapıldı.

21 kilometre parkuru Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) tarafından tescil edilirken, dereceler tüm dünya tarafından tanınacak.

2.kez düzenlenen maratonda vatandaşın yanı sıra Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, HP Milletvekili Jale Refik Rogers, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, milli atlet Yiğitcan Hekimoğlu, milli sporcu Sami Hamidi, siyasiler, kurum ve kuruluşların başkanları, temsilcileri maratonda yer alarak katılım gösterdi.

GÜNGÖRDÜ: “GİRNE’DE SADECE ŞENLİK DEĞİL KARNAVAL HAVASI YAŞANDI”

Etkinlikte konuşma yapan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, gerçekleşen maraton ile Girne’de büyük bir güzellik yaşandığını belirtti. Güngördü başta Turkcell olmak üzere etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti. Girne Yarı Maratonu ile Girne’de sadece bir yarış değil şenlik ve karnaval havası yaşandığını kaydeden Güngördü, anlamlı etkinlikle birlikte SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı yararına koşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

MADEN: “MARATONU ULUSLARARASI SEVİYEYE TAŞIMAYI BAŞARDIK”

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden yaptığı açıklamada, Turkcell ailesi olarak anlamlı etkinliğe katılmaktan onur ve gurur duyduğu belirtti. Maden, geçtiğimiz yıl gibi bu yıl da Girne Maratonu’nda sponsor olarak yer almaktan mutlu olduklarını aktardı. Bu yıl ikincisi gerçekleşen maratonu uluslararası seviyeye taşımayı başardıklarını kaydeden Maden, “Etkinliğimizin her geçen yıl daha da zenginleşerek devam edeceğine inanıyorum. Maratona katılan herkese teşekkür ederi” dedi.

HEKİMOĞLU: “ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYONA İMZA ATILDI”

Milli atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu ise yaptığı konuşmada etkinliğin önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

Girne Yarı Maratonu ile birlikte çok güzel bir organizasyona imza atıldığı. Bu yılki etkinliğin en büyük ayrıcalığı uluslararası alanda onay almış olmasıdır. Bu tür organizasyonlar, Kıbrıs Türkünün birlik ve beraberliğinin ispatı için önem arz ediyor. Bugün burada olmaktan durmaktan onur ve gurur duydum.”

HAMİDİ: “İNSANLAR ÜŞENMEDEN ETKİNLİĞE KATILDIĞI İÇİN ÇOK MUTLU OLDUM”

Ülkemizin başarılı sporcusu ve fitness eğitmeni Sami Hamidi ise Girne Yarı Maratonu’na katılım gösteren herkese teşekkür etti. Hamidi, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı yararına koşmak için insanların Pazar gününde üşenmeden, ertelemeden etkinliğe katıldığı için mutluluk duyduğu söyledi.

İşte maratona ait görüntüler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here