Girne’de yağmur ara ara şiddetli şekilde yağmaya devam ediyor

Tarih: 06 Aralık 2018 Saat: 20:05

0
198

Girne Postası

Yoğun sağanak yağışın vurduğu Girne Bölgesi’nde hasar tespit ve onarım çalışmaları sürerken, akşam üstü saatlerinde tekrardan başlayan sağanak yağmur ara ara şiddetini artırarak sürüyor.

Girne’nin doğusunda bulunan Karmi’de yağmurun zaman zaman şiddetlendiği bildirilirken, Çatalköy’de nispeten daha az şiddete yağış olduğunu öğrenildi.

Girne Merkez’de de zaman zaman gök gürültülü şekilde yağan yağmurla birlikte esen sert rüzgar havanın daha da soğuk hissedilmesine yol açıyor.

Bölgenin batısında da öğlenden beri devam eden yağmurlar var. Gün boyu orta şiddette yağan yağmur, gecenin bastırması ile birlikte özellikle Karmi ve Alsancak Bölgesinde etkili olmaya başladı.

Lapta ve civarında da zaman zaman esen sert rüzgarla birlikte yağan yağmur, sürücüleri de zorluyor.

Öte yandan tüm kuzey sahili bölgesi oldukça endişeli bir geceye hazırlanıyor.

Yetkililerin yaptığı ‘gerekmedikçe evlerinizden çıkmayın’ uyarısını dikkate alan vatandaşlar, her zaman yoğunluk yaşattığı Girne sokaklarını da nispeten boş bırakmış durumda.

Girne Merkez Kaymakamlığı ekipler ile birlikte, tüm belediye ekipleri, Sivil Savunma ekipleri ile birlikte polis ve itfaiye ekipleri alarm halinde bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here