Girneli Dr. Özcan: “Acilen OHAL ilan edilsin”

Tarih: 24 Mart 2020 Saat: 9:34

0
39

Girne Postası – Sosyal Medya

Girne Akçiçek Hastanesi’nde görev yapan Dr. Özcan Hüdaverdi, koronavirüsün üst düzey tedbirler alan gelişmiş ülkelerde bile can kaybına ve dünyada ekonomik çöküşe yol açtığına dikkat çekerek, koronavirüs salgınına karşı OHAL ilan edilmeli görüşünü yineledi.

Girneli Dr. Özcan’ın paylaşımı şöyle:

“Covid-19…

Şu an bilinçli bir toplum var ve sana karşı gelişmiş ülkeler bile üst düzeyde tedbirler alsa bile can kaybı ve tüm dünyada ciddi ekonomik çöküşe yol açtın!

İnsanoğlunun karşılaştığı pandemik salgınlardan kolera, veba, tifus, gibi ve en çok can kaybına yol açan ispanyol gribi(50-100 milyon insan öldü) vb…. Sen de dünya çapında ciddi can kaybına yol açmasan bile, ekonomik çöküşte senin de tarihte adın yazıldı.

Maalesef gelişmiş ülkeleri bile dize getirdin! Gelişmekte olan ve alt düzeydekilerin sesi çıkar mı biliyor musun?

Gelişmiş ülkeleri medya, televizyon, gazete gibi medya organları ile takip ediyorsun.

Ya geri kalmış ülkelerin durumu?

Bunu hiç düşündün mü? Kesinlikle düşünmedin…

Gelişmiş, gelişmekte olan veya geri kalmış ülkelerde hem can hem ekonomik çöküş yaptın! Geri kalmış olarak, mikroskopa bakarak bile seni göremiyoruz. Sen toz zerreciğin üstündeki mikroskopik bile sayılamayacak küçücük bir zerre olamazsın! Gel gör bak ki, bizim gibi küçücük toplulukta ve tüm ambargoları delip geldin.

Bizim kapasitemiz belli. Sana karşı ne kadar çok tedbir almaya çalışsak bile nafile!

Saflığımıza sığındın! İnsanlığımıza sığındın! Maalesef seni ambargoları delip geldiğin gibi

kargoya koyup yollayacak kapasitemiz bile yok!! Adını tarihe yazdın….bravo! ve hep aramızda olacaksın. Gücünü yitirsen bile hep bizimle yaşayacaksın. Covid-19 karşı lütfen OHAL ilan edilsin…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here