Girne’nin en işlek caddesi ‘kokuya’ teslim

Tarih: 16 Ağustos 2018 Saat: 13:00

0
1415

Girne Postası – Özge Yaldızoğlu

Girne’nin en işlek caddelerinden olan Mustafa Çağatay Caddesi’nde çevreye yayılan lağım kokusu bölgede rahatsızlık yaratıyor.

Yayılan kötü kokunun bölgedeki kanalizasyondan geldiği öğrenilirken, sıcak havanın da etkisiyle yayılan kötü koku nefes almayı dahi güçleştirecek hale getiriyor.

KLİMALAR ÇALIŞMIYOR, HASTALAR CAM AÇMAK ZORUNDA KALIYOR, BU KEZ DE KOKU RAHATSIZ EDİYOR

Girne Akçiçek Hastanesi’nin de bu güzergahta bulunması, hastaları da kötü etkiliyor. Alınan bilgiye göre, sürekli yaşanan klima sorunu sebebiyle, hastalar odalarının camlarını açma yoluna giderken, bu kez de çevreden gelen kötü kokuya maruz kalıyorlar.

Girne Postası’na konuşan bir hasta yakını “Hastanenin klimaları arızalı, mecburen camları açıyoruz. Açınca da içeriye berbat bir koku giriyor. Sağlık Bakanlığı nerede? Bir hastanede klimaların çalışmaması nasıl kabul edilebilir? Hasta olup hastanede şifa bulmaya geliyoruz, daha da perişan oluyoruz” dedi.

VATANDAŞLAR BELEDİYEYE ÇAĞRI YAPTI

Etrafa yayılan koku bölgedeki vatandaşları da isyan noktasına getirmiş durumda

Girne Postası’na konuşan bir bölge sakini, “Girne’yi böyle görmek istemiyoruz. Girne, Kıbrıs’ın incisi olarak bilinir. Adamıza binlerce turist gelip gidiyor ve en çok da Girne’ye geliyor. Turistin en çok uğrak yeri olan Girne’de kötü kokuların yayılmasından dolayı ülke halkı olarak utanç duymalıyız. Belediye bu soruna bir çözüm bulsun” dedi.

Bir başka bölge sakini ise, “Bu kokudan dolayı her gün buradan geçmek zorunda kalıyorum. Fakat sağlığımı etkileyecek diye ağzımı kapatarak bu yolu kullanır hale geldim.  Bu yoldan yaya olarak geçen pek kimse de kalmadı. Herkes bu kokudan isyan eder vaziyette. Acil  olarak bu kokuya çare bulunmasını istiyoruz. Belediye bu duruma el atsın!” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here