Google Hash Code etkinliği için başvurular devam ediyor

Tarih: 11 Şubat 2019 Saat: 13:28

0
761

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Google Hash Code Challenge etkinliği 28 Şubat tarihinde GAÜ Kampüsünde gerçekleşecek.

Etkinlik kapsamında, GAÜ bünyesinde oluşturulacak olan heyet, 200’e yakın Lise Öğrencisine yazılım ve programlama eğitimi verecek. KKTC’de bu yıl yine GAÜ bünyesinde gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında, yeni neslin teknolojiyi yönlendirebilen ve geliştirebilen bir nesil olması hedeflenirken, etkinlik gününde öğrencilere destek olacak etkinlik gönüllülerinin GAÜ bünyesinde ki çalışanlardan ve öğrencilerden oluşacağı belirtildi.

Son Başvuru 17 Şubat Pazar

Orta öğretim ve Lise seviyesinde ki öğrencilerin yanısıra, organizasyonun 18 yaş üstü öğrenciler ve çalışanlara da açık olduğu belirtilen açıklamada, başvuruların online olarak; code.gau.edu.tr adresinden 17 Şubat 2019 Pazar gününe kadar yapılabileceği vurgulandı.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, Google Hash Code Challenge’ın, Avrupa kapsamında; AB Ülkeleri, bilgisayar yazım dillerinin mümkün olabilen en genç kuşaklara tanıtmak ve ilgisini çekmek arzusunda olduğu belirtilirken, bu doğrultuda, sürdürülen organizasyona, GAÜ`nün de destek verdiği ifade edildi. Bu desteğin somut ifadesi olarak da; Orta öğrenim ve Lise seviyeleri başta olmak üzere; 18 yaş üstü öğrenci ve çalışanların da katılım gösterebileceği etkinlikte takımların oluşturulacağı, üniversite öğretim üyeleri tarafından, “Google Hash Code Challenge” adı altında, programlama dersleri verileceği belirtildi. Her takımın, öğrendikleri “yazım dili” ile özgün bir WEB tasarımı ve sitesi yapacağı bildirilen açıklamada, yapılan etkinliklerin sonunda da ise katılımcılara, “Google” tarafından onaylı sertifika verileceği vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here