Hak-Sen: “Asgari ücret yasası daha çağdaş, adil ve sürdürülebilir bir şekle getirilmeli”

Tarih: 26 Şubat 2020 Saat: 17:56

0
51
Hak-Sen  Başkanı Eren Büyükoğlu, Asgari Ücret Yasasının ele alınarak daha çağdaş, adil ve sürdürülebilir bir şekle getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Hak-Sen Başkanı Eren Büyükoğlu, Asgari Ücret Yasasının ele alınarak daha çağdaş, adil ve sürdürülebilir bir şekle getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Büyükoğlu yazılı açıklamasında, asgari ücretin, devletin en düşük baremine endekslenmesi ve devlet memurlarına uygulanan hayat pahalılığı artışlarının asgari ücretliye de uygulanmasının yasal hale dönüştürülmesi  gerektiği görüşünü ifade etti.

 Büyükoğlu asgari ücrete bağlı cezaların da bu kapsamdan çıkarılması ve cezaya göre yasaların yeniden düzenlenmesi taleplerini  ifade etti.

Büyükoğlu, “Aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının bu yıl ilk kez yapmış olduğu özel  sektör çalışanına destek amaçlı aylık 200 TL’ lik ödeneği de olumlu bir gelişme olarak görmekte ve konudaki çalışmaların başarıyla devamını temenni etmekteyiz. Bu konuyla ilgili gelişmelerin herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için de takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here