İmamoğlu: “Kıbrıs ve çevresinde ıskalıyor muyuz?”

Tarih: 12 Nisan 2019 Saat: 15:40

0
730
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Periscope yayını aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Doğu Akdeniz’de ilginç şeyler oluyor. Özellikle Kıbrıs ve çevresinde acaba ıskalıyor muyuz?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Periscope yayını aracılığıyla yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Uluslararası meseleler hepimizin canını sıkıyor, tereddüte düşürüyor. Doğu Akdeniz’de ilginç şeyler oluyor. Özellikle Kıbrıs ve çevresinde acaba ıskalıyor muyuz? S-400 meselesi, Rusya ile ilişkiler, ABD ile ilişkiler, bütün bunlar gündemin dışında kalmış bir şekilde, sanki tek meselemiz İstanbul seçimimiymiş gibi, bir gündemle yoğruşuyoruz ve çok şey ıskalıyoruz. Yarınlarda bedeli ağır olacak şeylerden uzak tutuluyoruz belki. Dolayısıyla bu güzel İstanbul’u anlamsız yere yorulmasını, yoğrulmasını şiddetle reddediyoruz kabul etmiyoruz. 12 gündür seçilmiş bir başkanın göreve davet edilmemesi konusunun uzatılmasıyla gerçekten ciddi bir boşluk yaratılıyor. İBB büyük bir organizma. İBB’deki bazı usüller uygulamalar kulağımıza geliyor. Takip ediyoruz, irdelemeye ve incelemeye çalışıyoruz, denetlemeye çalışıyoruz, çok üzülüyoruz. İBB gibi büyük bir mekanizmanın boşluğa bir gün bile kayba imkan tanımaması gerekiyor. İstanbul’un hizmet kaybına uğraması kadar kötü bir şey yok.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here