Kahraman köpek, sahiplerini kurtarmaya çalışırken öldü

Tarih: 21 Eylül 2019 Saat: 11:06

0
142

ABD’nin Florida eyaletindeki Bradenton kentinde Zippy isimli Jack Russell terrier cinsi köpek sahiplerini kurtarmaya çalışırken öldü. Evin büyük bir kısmı küle dönerken aile, 3-4 yıl civarı yanlarında olan köpeklerini çok özleyeceğini belirtti.

ABD’nin Florida eyaletindeki Bradenton kentinde Jack Russell terrier cinsi köpek, sahiplerini kurtarmaya çalışırken öldü. Meydana gelen olayda Zippy isimli köpek, evin çatısında meydana gelen yangını sahiplerinden önce fark etti.

Yangın anında uzun süre havlayarak sahiplerini uyandırmaya çalışan Zippy, ailesini kurtardı ancak kendisi evden sağ çıkamadı.

Olay yerine gece 2 de gelen itfaiye ekiplerinden yapılan açıklamaya göre 4 kişilik aile, köpekleri sayesinde yangını yara almadan atlattı.

Yangın başladığında evde olan Leroy Butler, alarmın pek duyulamadığını, ancak Zippy’nin havlama sesinin oldukça yüksek olduğunu söyledi. Çocukları güvenli bir şekilde dışarı çıkardıktan sonra polisi arayan Butler, Zippy’nin aralarında olmadığını fark edince çok üzüldüğünü ekledi.

Evin büyük bir kısmı küle dönerken aile, 3-4 yıl civarı yanlarında olan köpeklerini çok özleyeceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here