Karadeniz Kültür Derneği: “Yetkili sendika sayısı artırılmalı”

Tarih: 20 Kasım 2019 Saat: 14:55

0
31
Karadeniz Kültür Derneği, Eğitim Bakanlığına yetkili sendika sayısını artırmaya yönelik tüzük değişikliği çağrısı yaptı.

Karadeniz Kültür Derneği, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına çağrıda bulunarak, küçük bir tüzük değişikliği ile yetkili sendika sayısı artırılarak “mevcut sendikaların hegemonyasına” son verilebileceğini kaydetti.

Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Murat Civelek yazılı açıklama yaparak,  “Öğretmenleri baskı ve alternatifsizlik sonucu elinde tutan, eğitim dışında her şeye karışıp huzursuzluk yaratmayı alışkanlık haline getiren bu sendikalara öğretmenin bağımlılığını önlemek için çok küçük bir tüzük değişikliği ile yetkili sendika sayısını artırıp, mevcut sendikaların hegemonyasına son vermek işten bile değildir.” ifadelerini kullandı.

“Sürekli topluma nifak tohumları ekmeyi kendilerine görev addetmiş malum sendikaların yine halkın bam teline dokunan şuursuz açıklamalarını sürdürdüklerini” ileri süren Civelek, “Türkiye Cumhuriyeti’ne işgal ve soykırım iftirasını atan ve buna çanak tutan herkes bilsin ki, işgal olan yerler Güney Kıbrıs’ta ki vakıflar ve AB’den finanse olan paralı militanların, kumandası yurt dışında olan kukla beyinleridir.”ifadelerini kullandı.

Öte yandan Çayönü’nde 13 Kasım’da Ahmet Teker’e ait ikametgahtan 2 araç aküsü çalındı. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen 26 yaşındaki E.T. tutuklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here