KIB-TEK YKB: “Bilseydim tedbir alırdım”

Tarih: 20 Şubat 2020 Saat: 9:20

0
54

Kıbrıs Postası – Vatan Mehmet

Kıbrıs Postası’nın dün manşetten verdiği elektrik borcunu ödeyemediği için hayatını kaybeden yaşlı kişi ile ilgili KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan konudan haberdar edilmediğini ifade ederek “eğer bilse idim gereğini yapardım” açıklaması yaptı.

Kıbrıs Postası’nın dün manşetten verdiği elektrik borcunu ödeyemediği için hayatını kaybeden yaşlı kişi ile ilgili KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan, konuyu bilse idi elektriğin açılması için tedbir almış olacağını söyledi.

Onurhan açıklamasında, “Bu konuyu ilk defa 15 Şubat 2020 tarihinde saat 09:18’de bir Yönetim Kurulu Üyesinin telefonuma gönderdiği ve “Gülten Yücel” isimli kişinin annesinin bir önceki gece öldüğü ve cenaze nedeniyle eve gelen giden olduğundan 3-5 gün elektrik verilmesini Maliye Bakanının istediğini, telefon mesajından öğrendim. Telefonuma gönderilen mesajdan önce bu elektriğin açılması yönünde hiçbir Bakan, hiçbir Yönetim Kurulu Üyesi, hiçbir Kurum Amiri beni böyle bir durumdan haberdar etmedi. Her ne kadar da bir kişinin hayatının kaybedilmesi ile doğrudan doğruya veya dolaylı olarak hiçbir ilgim olmamakla beraber, bana hastalık konusu ulaştırılmış olsa idi elektriğin açılması için gerekli tedbiri alacaktım. İnsan hayatının çok değerli olduğunu, bir insanın hayatını kaybetmesinin beni son derece müteessir ettiğini, bu gibi hastalık durumlarında her zaman olumlu ve yapıcı düşünce içinde hareket ettiğimi belirtmek isterim…” ifadelerine yer verdi.

Oksijen cihazına bağlı olarak yaşayan yaşlı kişi, geçtiğimiz hafta elektriği borcundan dolayı kesilince, çocukları KIB-TEK’te tanıdıkları kişileri devreye sokarak elektriğin açılmasını talep etmiş, araya Bakanlar, KIB-TEKYönetim Kurulu Üyeleri ve KIB-TEKamirlerinin girdiği ifade edilmiş ve söz konusu kişinin sonuç alamadığı belirtilmişti.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, da durumun vicdanları sızlattığını dile getirmiş,bu tür olayların sürekli olmaya başladığını iddia etmiş ve “3 kuruş için insanlara baskı yapılıyor “ ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here