Kıbrıs İlim Üniversitesi’nin uluslararası açılımı devam ediyor

Tarih: 04 Temmuz 2019 Saat: 13:37

0
281
Kıbrıs İlim Üniversitesi, Kazakistan’da faaliyet gösteren Yessenov Üniversitesi ile geniş kapsamlı işbirliği anlaşması imzaladı.

Kıbrıs İlim Üniversitesi, ‘uluslararasılaşma’ çalışmaları kapsamında Kazakistan’ın önde gelen üniversitelerinden Yessenov Üniversitesi ile geniş kapsamlı işbirliği anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma kapsamında iki üniversite girişimcilik ve turizm üzerine uluslararası ortak bir sempozyum düzenleyecekler. Ayrıca her iki üniversiteden on akademisyen ve öğrenci kısa dönem değişim programlarından yararlanacak. KKTC’de turizm, eğitim ve enerji alanında ortak sertifika programları da düzenlenecek.

Yessenov Üniversitesi adına anlaşmayı KKTC’ye gelerek imzalayan Rektör Yrd. Dr. Dababrata Chowdhury, “Kıbrıs İlim Üniversitesinin yeni dönemde yapmış olduğu çalışmaları beğeni ile takip ettiklerini ve her iki üniversitenin de “Yeni Nesil Üniversite” konsepti ile çalıştığını ve birlikte birçok proje imza atacaklarına inandıklarını” söyledi.

Kıbrıs İlim Üniversitesi 2018-2019 öğretim yılında 23 farklı ülkeden birçok üniversite ile işbirliği anlaşması imzalayarak uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here