Kıbrıslı emlakçılardan Selçuk Yöntem açıklaması

Tarih: 04 Mart 2019 Saat: 11:14

0
1092

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği (KTEB) Başkanı Hasan Sungur, Girne’de bir emlakçı tarafından 350 bin TL dolandırılan ünlü oyuncu Selçuk Yöntem ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

“Selçuk Yöntem’e yaşadığı mağduriyetten ötürü üzüntülerimiz ile birlikte geçmiş olsun dileklerimizi iletirken kendisinin de bir an önce birliğimize başvurmasını, gerekli şikayeti bize de yapmasını, kendisinin de kabul etmesi halinde birlik olarak hiçbir ücret almadan bu konuda kendisine avukat tahsis edebileceğimizi duyurmak istiyoruz” diyen Sungur, “Söz konusu olayda adı geçen kişi Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği üyesi değildir” dedi. Sungur açıklamasına şöyle devam etti;

‘SELÇUK YÖNTEM BİZE BAŞVURSUN’

“Son zamanlarda KKTC’den mal almak isteyen Türkiye’den veya diğer ülkelerden gelen çok kıymetli yatırımcıların başına istemediğimiz türden hadiseler meydana geliyor. Bu yatırımcılar devletimizin bir eksikliğinden ötürü mağdur oluyorlar. Son yaşanan olayda da Türkiye’nin ünlü sanatçısı Selçuk Yöntem’in yaşadıkları aslında bizim uzun süreden bu yana dile getirdiğimiz olaylardan maalesef sonuncusu oldu. Bu olay bize bir kez daha komitelerde bekleyen Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Yasasının yasallaşması gerektiğini ortaya koymuştur. İlgili yasaların geçmesi halinde bu türden olayların hem önüne geçilmiş olunacak, hem de bir mağduriyet doğurmaması sağlanacak ve Türkiye’den ve dünyanın diğer yerlerinden gelen yatırımcılar korunacaktır.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here