KKTC’nin tanıtımı için gazetecilerden ortak proje

Tarih: 12 Haziran 2019 Saat: 16:48

0
325

Kıbrıs Postası

Alanya Gazeteciler Cemiyeti ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden ortak bir heyet, Kıbrıs Postası’na gerçekleştirdikleri ziyarette, Kuzey Kıbrıs’ın tanıtılmasına yönelik düzenlenecek ortak projede bir araya geleceklerini ifade ettiler.

Türkiye’de turizm denince akla ilk gelen ilçelerden olan Antalya ve Alanya, gerek lokasyon gerekse deniz ulaşım ağları açısından KKTC’ye oldukça yakın.

Bu yakınlığı, KKTC’nin tanıtımı açısından oldukça büyük bir fırsata çevirmeye karar veren gazeteciler, KKTC’nin daha geniş çerçevede tanıtımını yapmak, bilinirliğini arttırmak amacıyla düzenlenen ortak projede bir araya gelmek için Alanya – Girne arası düzenli seferler yapan Akkünler firmasına ait feribotla KKTC’ye geldiler.

Kıbrıs Postası’nı ziyaret eden Alanya Gazeteciler Cemiyeti ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden bir heyet, toplamda 14 gazetecinin bir araya gelmesiyle gerçekleşecek projede KKTC – Alanya arasındaki gemi seferleri ile KKTC’nin tanıtımını daha geniş kitlelere yaymayı hedeflediklerini ifade ettiler.

Ziyarette konuşan Kıbrıs Postası sahibi Polat Alper şunları söyledi:

İki ülke arasındaki iletişim ve işbirliği olması gereken noktada değil. Geçmişten kaynaklanan açığı kısa sürede kapatmak adına çok çalışmamız gerektiği inancındayım. Antalya ve Alanya’dan gazeteci dostlarımızı bugün ağırlamaktan ve aramızda görmekten büyük mutluluk duydum. Bugün gerek sektörle gerekse iki ülkenin tanıtımı ile ilgili çeşitli fikir alışverişlerinde bulunduk. Bu konularda işbirliğimizi daha ileriye taşıyacağımızdan kuşkum yok. Özellikle adamızın iki lokomotif sektöründen birisi olan turizm sektörü açısından Antalya ve Alanya gibi Türkiye’nin önde gelen turizm merkezleri ile iletişimimizin artması, tanıtıma ve dolayısı ile turizm sektörüne önemli destek olacaktır. En kısa zamanda bizleri ziyaret eden gazeteci dostlarımıza ziyaret gerçekleştirip daha somut adımlar için bir araya gelmek istiyoruz.

Ziyarette, Alanya Postası ve Kıbrıs Postası gazetelerinin kardeş gazete ilan edilmesiyle ilgili mütabakata varıldı.

Öte yandan gerçekleşen ziyarette Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Coşkun cemiyetin hazırlamış olduğu portakal çiçeği simgesi halindeki broşu Kıbrıs Postası Haber Müdürü Canan Onurer’e ve Kıbrıs Postası muhabirlerinden Emel Doğan’a takdim etti.

Coşkun burada yaptığı kısa konuşmada ise portakal çiçeğinin Alanya’nın simgesi olduğunu bu nedenle kadın gazeteciler ile dayanışma göstergesi olarak çiçek broşları kadın meslektaşlarına armağan ettiklerini söyledi.

Her iki cemiyetten KKTC’ye ziyarette bulunan gazetecilerin isimleri ise şöyle:

Gaye Coşkun / Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Alanya Posta Medya Genel Müdürü, Necati Şatana / AGC Gen. Sekreteri / ALTSO Basın Müşaviri Ferit Kesen / AGC Bşk. Yrd. / Yeni Alanya Gazetesi Yazıişleri Müd. Ali Doğan / AGC Yön. Kur. Üyesi / Alanya Adres Yayın. Müd. Zeliha Basar / AGC Yön. Kur. Üyesi / Haber Alanya Gzt. Sayfa Sekreteri Mustafa Kurt / AGC Onur Kurulu Üyesi / AA(Anadolu Ajansı) Alanya Temsilcisi Eyüp Burak Gül / AGC Denetim Kurulu Üyesi / Gerçek Alanya Gazetesi Muhabiri Şifa Çicek / Spor yazarları Derneği Antalya Başkanı ve. Manşet gazetesi, İleri Gazetesi sahibi Emin Demir/ Turizm days sahibi, Ahmet Demir/ Antalya Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyesi, Murat Şentürk/ Akdeniz Bülten dergisi muhabiri, Akif Arıcı/VTV muhabiri, Sercan Ayıs/Aksu Vatan gazetesi sahibi Sabri Çağlar/ İHA Antalya (İhlas Haber ajansı).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here