KTEMB’nin yeni yıl balosu Girne’de gerçekleştirildi

Tarih: 20 Ocak 2020 Saat: 11:43

0
47

Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği’nin yeni yıl balosu 18 Ocak Cumartesi günü Girne’de gerçekleştirildi.

Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği’nin (KTEMB) yeni yıl balosu 18 Ocak Cumartesi günü Girne’de Dome Hotel’de gerçekleştirildi.

Baloda, yeni üyelere sertifikaları verildi. Ayrıca, meslekte 25 yılını dolduran üyelere ve mesleğe katkı koyan Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi’nin emekli Bölüm Şefi Hasan Hoca’ya plaket takdim edildi. Gecede ayrıca müzikli eğlence ve hediye çekilişleri de yapıldı.

Çok sayıda KTEMB üyesinin aileleriyle birlikte katıldığı baloya, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’un yanı sıra Güney Kıbrıs Elektrik Müteahhitleri Birliği (SEHK) Başkanı George Kyriacou, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO) Genel Koordinatörü Hürrem Tulga ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)Başkanı Görkem Çelik de katıldı.

KARAÇAM: “GÜZEL BİR AİLE OLARAK BURADA TOPLANDIK”

Gecede ilk konuşmayı yapan KTEMB Başkanı Bora Karaçam öncelikle baloya katılanlara teşekkür etti ve “Güzel bir aile olarak bu gece burada toplandık” dedi.

2019 yılındaBirlik olarak ciddi çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Karaçam, ümitlerinin bu çalışmaların kısa süre içerisinde meyvelerini vermesi olduğunu bildirdi.

2019 yılında hayata geçiremediklerini hedefleri için ümitlerini yitirmediklerini, beklenen sonucu elde etmek için çabalarının aynı ciddiyetle sürdüğünü ve sürmeye devam edeceğini ifade eden Karaçam,  geride kalan yılda elektronik ortamdan hizmet verme konusunda büyük yol kat ederek mobil aplikasyon yazılımını sanal ödeme ortamına bağladıklarını aktardı.

Bora Karaçam, üyelere bu aplikasyonun nasıl çalışacağı ile ilgili bilgilendirme toplantılarına Şubat ayında başlayacaklarını dile getirdi.

Birlik yasa tadilatıylailgili çalışmalarının çok iyi noktaya taşındığına değinen Başkan Karaçam ayrıcakısa bir süre içerisindetam donanımlı Birlik binasının inşasına başlayabilmek içinyoğun bir çaba içerisinde olduklarını kaydetti.

Başkan Bora Karaçam konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Yeni yıldan beklentimiz geçtiğimiz yıl yaşanan ekonomik krizin bu yıl yaşanmaması ve ülke ekonomimizin bu yıl istenilen noktaya ulaşmasıdır. Ekonomik krizlerden olumsuz etkilenmemek için herkese görev düşüyor. Böylesi krizler için önceden gerekli önemleri almalıyız.”

Bora Karaçam, 2020 yılının herkese sağlık ve bereket getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

KYRİACOU: “İŞBİRLİĞİMİZ KALICI OLMALI”

SEHK Başkanı George Kyriacou, KTEMB ile olan işbirliklerinin uzun süreden bu yana devam ettiğini işaret etti ve Avrupa Birliği (AB) mali finansmanıyla devam eden Elektriksel Alan Projesinde KTEMB ile birlikte çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Görev süresi boyunca 3 farklıKTEMB Başkanı ile tanışma fırsatı yakaladığını işaret eden Kyriacou, KTEMB’e işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür etti.

“Geliştirdiğimiz bu işbirliğinin kalıcı olmasını istiyorum ve kalıcı olacağından da şüphem yoktur” diyenKyriacou, baloyu düzenleyip kendilerini ağırlayan KTEMB yetkililerine de teşekkür etti.

ÇELİK: “KTEMB VE EMO ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTI”

EMO Başkanı Görkem Çelik, KTEMB’in düzenlediği bu güzel gecede bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

Görkem Çelik, elektrik sektöründe KTEMB ve EMO’nun bir bütün olarak çalışmasının önemini özellikle geçtiğimiz dönem yapılan çalışmalarla gözlemleme fırsatı bulduğunu kaydetti.

Çelik, KTEMB ve EMO’nun diğer alanlarda da işbirliklerinin gelişerek bundan sonraki süreçte de devam edeceğini açıkladı.

TULGA: “KTEMB GIPTA EDİLECEK BİR KURULUŞ”

KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, elektrik müteahhitlerinin dayanışmalarına ve atılımlarına dikkat çekerek“ Bu başarıyı duyan duysun, bilen bilsin” dedi.

KTEMB’in örnek ve gıpta edilmesi gereken bir esnaf kuruluşu olduğunu ifade eden Tulga, KTEMB’in dayanışmasıyla ve işleyişiyle örnek olduğuna vurgu yaptı.

TAÇOY: “2020 BAŞARILARLA DOLU OLSUN”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, baloya katılanların yeni yılını kutlayarak konuşmasına başladı.

Tüm elektrik müteahhitlerine yeni yılda başarı dileyen Taçoy, KTEMB’e yardımcı olabilmek için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.

KTEMB’in yeni birlik binası için gereken desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Bakan Taçoy, eğitim hizmetinin de verileceği yeni Birlik binasının temellerinin 2020 yılında atılmasını diledi.

KTEMB’in AB normlarına göre hazırlanan Yasasına da vurgu yapan Taçoy, sektörün gelişmesi için bu konunun yakinen takip edilmesi gerektiğini söyledi. Bakan Taçoy, 2020 yılının başarılarla dolu olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here