Kuzey Kıbrıs Turkcell’den koronavirüs önlemleri…

Tarih: 15 Mart 2020 Saat: 11:20

0
74

Açıklamada, hem müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ürettikleri çözümler, hem de alınan tedbirler aktarıldı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınıyla birlikte açıklamalarda bulundu. İletişimin temel ihtiyaç olduğunu vurgulayan Maden, teknolojinin önemine değinerek, hayatın devamını sağlamak için bunun vazgeçilmez olduğunu belirtti. İletişimin kesilmemesi için yapılan çalışmalardan bahseden Maden, çalışanları ve müşterilerini korumak için aldıkları tedbirleri aktardı.

Maden, gerek ülkemizin gerekse tüm dünyanın bu salgını bir an önce daha büyük boyutlara ulaşmadan atlatılması dileğinde bulunurken müşteri gruplarına uygun senaryolarla birlikte tüm çalışma modellerini kurguladıklarını ve hazır olduklarını söyledi.

“SESLİ VEYA GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA OLANAĞIYLA TOPLANTILAR ÜCRETSİZ OLARAK BİP’TE”

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden açıklamasında, koronavirüs salgınına ilişkin müşterileri için sağladıkları kolaylıkları aktararak, iletişimin artık temel ihtiyaçlarımızdan biri olduğunu vurguladı. Maden açıklamasında, “Ücretsiz iletişim olanağı sunduğumuz BiP uygulamamız ile bu zorlu süreçte tüm müşterilerimizin kolay ve rahat iletişim kurabilmeleri için yanındayız” dedi.

BiP uygulaması hakkında bilgi veren Maden, tüm Turkcell kullanıcılarının ücretsiz yani internet kotalarından düşmeden birbirleriyle diledikleri zaman diledikleri yerden ve diledikleri kadar üstelik HD kalitesiyle görüntülü ve sesli görüşme yapabileceklerini anımsattı. Buna ek olarak Maden, 10 kişiye kadar görüntülü grup görüşmesi yapabilme özelliğine sahip olan BiP ile kurumsal müşterilerin de toplantılarını ofis dışından rahatça karşılayabileceğini vurguladı.

“İŞLEMLERİNİZİ CEP HESABIM’DAN ONLİNE YAPABİLİRSİNİZ”

Koronavirüsle ilgili müşterilerine farklı alternatifleri hatırlatan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Cep Hesabım uygulaması ile müşterilerin ev veya iş yerlerinden çıkmadan hemen hemen her işlemi kolay ve hızlıca yapılabileceklerini söyledi.

Bu uygulamayla müşterilerin internet paketlerinden düşmeden işlem yapabileceklerini vurgulayan Maden sözlerine şöyle devam etti: “Tüm tarife bilgilerinizden, fatura ödemeye, kontör yüklemeden, paket satın almaya kadar birçok işlemi Cep Hesabım’dan yapabiliyorsunuz.

Böylece temassız bir şekilde çok kısa sürede ve olduğunuz ortamdan, akıllı telefonunuzla mobil olarak işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik faturanızı online olarak her ödediğinizde 5 GB internet hediye ediyoruz. Bununla birlikte Salla Kazan kampanyamızla da yine bu dönemdeki iletişim ihtiyacımız için ücretsiz çözümler sunuyoruz” dedi.

KUZEY KIBRIS TURKCELL’İN ECZANELER UYGULAMASIYLA ECZANELER CEBİNİZDE…

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden halkın zorunlu olmazsa evlerinde kalmaları yönünde öneride bulunduğu açıklamasında ‘Kuzey Kıbrıs Turkcell Eczaneler’ uygulamasından da bahsetti. Harun Maden, gerek sürekli ve hayati gerekse geçici ihtiyaçtan ötürü ilaç alınmasının zorunlu olduğuna ve eczanelerin önemine değindi. Maden, “Eczaneler uygulamasıyla her bölgede etrafınızdaki size en yakın eczaneleri ve o gün nöbetçi ezcanelerin hangileri olduğunu görebilir, iletişim bilgilerinden, harita ve yol tarifine kadar tüm detaylara kolaylıkla ulaşıp cep telefonunuz ile kapısına kadar gidebilirsiniz” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZA MOBİL (EVDEN) ÇALIŞMA İMKANI SUNDUK”

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in çalışanlarına karşı aldıkları kararları da aktaran Maden, koronavirüsün tüm dünyaya yayılması gündemiyle birlikte çalışanlarını bilgilendirdiklerini ve bir kriz masası oluşturarak önlem aldıklarını söyledi. Yönetim ekibi olarak olasılıkları değerlendirerek şu ana kadar bir takım önlemlerin alındığını, bundan sonrası için de alınacak kararların hazır olduğunu vurguladı.

Yaptığı açıklamada, şirket çalışanlarına e-posta ile birçok bilgilendirici doküman gönderildiğini belirten Maden, çalışanların bilgisayar ekranlarına ‘virüs karşısında alınacak önlemleri’ içeren hatırlatıcı bir içerik yerleştirildiğini söyledi.

Maden, çalışanlarıyla ilgili alınan diğer kararları aktardı: “Önlem almaya tüm ofis ve iletişim merkezlerimizi dezenfekte ederek başladık. Turkcell olarak haftada 1 gün mobil (evden çalışma) uygulaması olan bir şirket olarak bu kültüre sahibiz. Fakat bu kez Türkiye dahil tüm Turkcell Grup olarak koronavirüs karışısında çalışanlarımızın 13 Mart Cuma günü en yeni teknolojilerimizle birlikte evden çalışıp işlerini yapmasına olanak sağlayarak, iş yerlerimize gelmedik.

Müşterilerimizin hizmetlerinde ve iş akışlarında herhangi bir kesinti olmadan tüm şirketimize evden çalışma olanağı sunarak bir nevi tatbikat yaptık, başarılı olduk ve devletimizin aldığı karar öncesi evden çalışmayı 22 Mart tarihine kadar uzatmıştık. Şu an bu karar 27 Mart olarak güncellenmiştir. Ülke olarak ve hepimizin tüm senaryolara karşı hazır olmamız lazım. Turkcell olarak geliştirdiğimiz ve dileyen kurumlarımıza da sunabileceğimiz Dijital İş Servislerimizle birlikte her bir çalışanımız evlerinden sistemimize bağlanarak işini rahatça yönetebiliyor, sistem üzerinden görüntülü ve sesli toplantılar yapabiliyor. Bu durumda uzun süre evden çalışma durumunda bile kurduğumuz altyapımızla çalışanımızla bağımızı koparmadan, tüm iş süreçlerimizde aksama olmadan aynen devam ettireceğiz.”

“TURKCELL İLETİŞİM MERKEZLERİMİZDE DE TEDBİR ALDIK”

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Genel Müdürlük binalarıyla birlikte mağazalarında da çeşitli tedbirler alındı. Bu konuda da bilgi veren Genel Müdür Harun Maden, ofis ve İletişim Merkezlerinin her gün temizlik şirketleri aracılığıyla dezenfekte işleminden geçtiğini aktardı. “Hem müşterimiz hem de Turkcell İletişim Merkezlerimizde çalışan arkadaşlarımızın sağlığı bizim için önemlidir” diyen Maden, buralarda dezenfektan malzemeler bulundurulduğunu söyledi. Maden, Turkcell İletişim Merkezlerinde mümkün olmadıkça temastan kaçınılarak işlemlerin devam ettiğini fakat nöbetçi mağaza uygulamasına gidileceğini de sözlerine ekledi.

Halka mümkün olmadıkça ofislere gitmeden işlemlerini online olarak “Cep Hesabım” uygulaması üzerinden yapmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Maden, Çağrı Merkezinin de aynı şekilde 7/24 hizmete devam ettiğini aktararak şöyle devam etti: “Müşterilerimizin iletişimlerinin aksamadan devam etmesi için imkanlarımız elverdiğince elimizden gelenin en iyisini yapmak durumundayız.

Bu yüzden teknik elemanlarımızın da içinde olduğu bazı bölümlerimizin dönüşümlü olarak hizmetleri devam edecektir. Destek verdiğimiz bir diğer ekibimiz Çağrı Merkezimizin de rahatça hizmet sunmaları için evlerinde altyapı kurarak çağrıları rahat oldukları yerlerden karşılamalarını sağlıyoruz. Bu da çalışanımıza verdiğimiz değerin bir göstergesidir. İletişimimiz bir an bile kesilmesin diye ve halkımıza hizmet sunduğumuz noktalarımızda çalışan arkadaşlarımıza ayrıca teşekkürlerimi sunarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here