Lapta Belediye Başkanı Aktuğ’dan duygusal mesaj…

Tarih: 06 Aralık 2018 Saat: 21:44

0
155

Girne Postası

Kuzey Kıbrıs’ı vuran sel felaketinde en çok etkilenen bölgelerden olan Lapta’da yaralar sarılmaya başlanırken, Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ bir mesaj yayımlayarak, bölgede bakım onarım çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Oldukça duygusal bir dilde yazılan mesajda Başkan Aktuğ, felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilerken, birlik çağrısı da yaptı.

İşte o mesaj…

“Geçmiş olsun LAPTA’M, geçmiş olsun güzel ÜLKEM.
Çok zor bir yirmi dört saat geçirdik …Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur neticesinde büyük bir felaket yaşadık. Yollarımız, duvarlarımız çöktü, evlerimiz sularla doldu, insanlarımız felaketi evlerinin içinde yaşadı, araçları göçükler altında kaldı.
Girne’de yaşanan vahim olay neticesinde genç kardeşlerimiz hayata çok zamansız veda etti.
Dün akşamdan bugün akşam saatlerine kadar çok zor koşullarda ellerinden gelenin fazlasını yapan vefakar Belediye mesai arkadaşlarıma , halkımıza , sürekli bizle iletişimde olan Girne Kaymakamımız Sayın Sinan Güneş’e, Polisimize, İtfaiyemize, sivil savunma teşkilatımıza ve elektrik kurumumuza , bugün bölgemizi ziyaret ederek bizlere destek veren Başbakan’ımız Sayın Tufan Erhurman’a ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanımız Sayın Erkut Şahali’ye ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 3. Alay Komutanımız Yrb. Özgür Eroğlu’na çok teşekkür ederim.
Elbette ki her noktaya müdahale edemedik ama öncelik sırası ile çalışmalarımızın ilk kısmını az önce bitirdik. Yarın sabah itibarı ile temizlik çalışmalarımıza devam edeceğiz… Büyük bir felaket yaşadık. Tekrar tekrar şükretmemiz gerekenler varken bireysel değil toplumsal , ayrılıkçı değil birliktelikle hareket edersek , aşamayacağımız hiçbir şey yoktur …
Allahtan bir daha böyle felaketler yaşatmaması dileği ile Laptamız ve bağlı köylerimizin özünde nerede olursa olsun mağdur olan tüm vatandaşlara geçmiş olsun, hayatlarını kaybeden gençlerimize Allah’tan rahmet ve yaslı ailelere başsağlığı dilerim. İyi akşamlar…”

Mustafa Aktuğ
Lapta Belediye Başkanı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here