Lapta Belediyesi, atık yağların toplanmasıyla ilgili ZAYDER ile protokol imzaladı

Tarih: 10 Haziran 2019 Saat: 8:27

0
386

Lapta Belediyesi, Zeytin Ağacı Eğitim Vakfı ve Yardımlaşma Derneği (ZAYDER), Green Light Industry Ltd. Şti arasında atık yağların toplanması ile ilgili protokol imzalandı.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ protokole ilişkin yaptığı açıklamada, “Amacımız belirlenmiş bölgelere yerleştirilecek toplama istasyonlarının içerisine atılabilecek atık yağların pet şişe içerisinde bırakılması sayesinde; doğaya, atık su kuyularına ve de arıtmaya zarar vermeden toplanarak, elde edilecek gelir ZAYDER’e aktarılarak, özelde bölgemize, genelde ise KKTC’ye ulaştırmaktır. Halkımızın bu konu ya hassasiyet göstereceğine inancımız tamdır. Tüm bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özcömert ise yaptığı konuşmada, Lapta Belediyesi himayesinde iki önemli sosyal sorumluluk projesine imza attıkları için mutlu olduklarını belirtti. Evlerde kızartma yağları için toplama noktaları kuracaklarını söyleyen Özcömert, “Elde edilen gelirle yoksul ailelere destek olurken çevremizi ve canlılarımızı koruyacağız. Atık yağlar denizleri canlıları toprağı Yok olmasına müsaade etmeyeceğiz. Toprağa dökülmesin, lavaboya dökülmesin denizler kirlenmesin. Gelin değersiz yağlarımıza değer katalım. Çevremizi ve yoksulumuzu koruyalım” şeklinde konuştu.

Kimya mühendisi Green Light Industry Ltd. Şti Direktörü Öcal Özbahadır ise belediyenin belirlediği bölgelere toplama kutularını koyacaklarını, bu konuda gerekli donanım disipline sahip olduklarını bilinçlendirme seminerleri afişler ve broşürler dağıtılacağını belirtti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here