Lapta Turizm Festivali’ne sayılı gün…

Tarih: 11 Haziran 2019 Saat: 8:41

0
489

Girne Postası

Lapta Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Uluslararası Lapta Turizm Festivali”nin onuncusu 21 Haziran’da başlıyor.

Lapta’da mavi ve yeşilin buluşmasından ortaya çıkan eşsiz güzellikleri çevre ülkelere tanıtarak bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkarmayı ve halkın sosyo-ekonomik yaşamına zenginlik katmayı amaçlayan “9. Uluslararası Lapta Turizm Festivali” 21 – 23 Haziran’da gerçekleşiyor.

Turizmin başlangıç noktası olarak kabul edilen Lapta’da düzenlenen Turizm Festivali ile bölgenin tanıtımın gerçekleşmesi hedefleniyor. Etkinlikte halk dansları, kortej yürüyüşü, çeşitli gösteriler, Kıbrıs kültürünü yansıtan sergiler, birçok konser yer alacak.

Festivalin birinci günü, Örge Volkan, Ertan Derya ve Orkestrası sahne alacak. Festivalin ikinci günü Grup Otantik, festivalin son günü ise ülkemizin başarılı sanatçısı Fikri Karayel ve Türkiye’de sevilen sanatçı Aydilge konser verecek.

Lapta Belediyesi’nden festival ile ilgili yapılan açıklamada, festivalde stant almak isteyen vatandaşların Halkla İlişkiler Birimi ve 0548 829 18 09 numaralı telefondan kayıt yaptırabilecekleri bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here