Makam araçlarının park şekli tepki çekti…

Tarih: 12 Nisan 2019 Saat: 12:02

0
707

Girne Postası

KKTC siyasetinin en revaçta gündem maddelerinden olan ve halk arasında ‘gara mersedesler’ olarak anılan makam araçlarının kullanımı bir kez daha tepki çekti.

Tarihi manastırda gerçekleşen bir konsere katılan bakanların yanı sıra Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da konserde olduğu görülürken, manastırın yoluna, yol içine park edilen makam araçları vatandaşın tepkisi ile karşılaştı.

Sosyal medya üzerinden tepki gösteren vatandaşlar, makam araçlarının her seçim döneminde ‘kullanılmayacağı’ söz verilmesine rağmen, doya doya kullanıldığını belirtti. Manastır çevresinde bulunan esnafın da tepki gösterdiği olayda, makam araçlarının trafiği tıkadığı ve bölgede bulunan park alanına girişi engellediği de iddia edildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan park fotolarının sosyal medyada gündem olmasının ardından, konser için bölgede bulunan Cumhurbaşkanlığı makam aracının da fotolarda bulunması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ açıklama yaptı. Gürçağ, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında söz konusu araçların iddia edildiği gibi kaldırma park etmedini belirtti. Gürçağ, park alanının dolu olması sebebiyle, polisi önlem olarak yolun bir şeridini kapatım, araçları oraya aldığı ve trafiği tek şeritten sağladığını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here