Malpas Otel Direktörü Altınör: ‘Karantinadaki kişilerin dışarı çıkması kesinlikle yasak’

Tarih: 19 Mart 2020 Saat: 11:14

0
54

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

KKTC’de koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, ülkeye yurtdışından gelen öğrencilerin ve vatandaşların gözetim altında tutulduğu Malpas Otel’in Direktörü Fahri Altınör, karantinadaki kişilerin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu açıkladı.

Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan ve Muazzez Gazihan’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem Özel” programına telefonla bağlanan Altınör, devletin bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiğini belirterek, “Otelde sürekli olarak Sağlık Bakanlığı’ndan ve polis ekipleri,  bulunuyor” dedi.

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

Gözlem merkezindeki öğrenci ve vatandaşların, psikolojik durumları içinde gerekli desteğin sağlandığını kaydeden Altınör, otelde hijyen ve güvenlik önlemlerinin de alındığını belirtti.

Gözetim altında tutulan kişilerin odalarından çıkmasının ve koridorlarda gezmesinin kesinlikle yasak olduğunu ifade eden Altınör, “Dışarıdan bir istekleri varsa, aileler bize bırakıyor. Güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz” diye konuştu.

OTELDE HİÇ TURİST YOK

Otelde şu an 30 öğrencinin karantinada tutulduğunu kaydeden Altınör, otelin bu amaç için Pazar günü tamamen boşaltıldığını, otelde hiç turistin olmadığının altını çizdi. Altınör, karantinada tutulan kişilerin ailelerinin huzurlu olmasını istedi.

Altınör, “Yaşanan bu süreci seyretmekle yetinmeyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here