Milli Masa Tenisçisi Olguner’den Rauf Denktaş Üniversitesi’nde seminer

Tarih: 14 Ocak 2020 Saat: 18:29

0
29
Veteran Milli Masa Tenisçimiz Fadıl Olguner Rauf Denktaş Üniversitesi’nde seminer verdi.

Lefkoşa Veteran Masa Tenisçileri Derneği Başkanı ve Fenerbahçe Veteran Masa Tenis Takımı Sporcusu Fadıl Olguner, Rauf Denktaş Üniversitesi’nin (RDÜ) davetlisi olarak, RDÜ Masa Tenisi Kulübü öğrencilerine Masa Tenisinin oyun kuralları hakkında bir eğitim semineri verdi.

Eğitim seminerinde Olguner, masa tenisi oyunundaki yeni güncel masa tenisi oyun kuralları ile KKTC’ de ve dünyadaki masa tenisi ile ilgili gelişmeler konusunda bilgi verdi.

RDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak’ı da ziyaret eden Olguner, seminer sonrasında Rektör ve RDÜ öğrencileri ile de masa tenisi oynayarak masa tenisi ile ilgili tecrübelerini aktardı.

Sn. Fadıl Olguner, bugüne kadar Türkiye’de Veteranlar kategorisinde 15 kez şampiyon olurken, bir Balkan Şampiyonluğu ve bir de Avrupa İkinciliği bulunmaktadır. Olguner RDÜ’ye masa tenisi konusunda katkıda bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti.

RDÜ Rektörü Prof. Dr. Bıçak, Üniversitede halen İşletme ve Finans Kulübü, Kitap Sevenler Kulubü, Müzik Kulübü ve Tartışma Kulübü, Futbol Kulübü, Masa Tenisi Kulübü ve Basketbol Kulubü olmak üzere toplam 7 tane kulüp olduğunu belirterek, sözkonusu kulüplerin kurulmasına ve öğrencilerin bu kulüplerde faaliyet göstermelerine büyük önem verdiklerini belirtti.

Prof. Dr. Bıçak, öğrencilerin kulüpler çerçevesinde aktivitelerini sürdürürken takım halinde çalışma, liderlik ve iletişim vasıflarını ve ilgili alanda bilgi ve yeteneklerini geliştirmelerini vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here