“MOBESE’yi tartışıyoruz ama banka soyuldu mu izini bulamıyoruz”

Tarih: 04 Aralık 2019 Saat: 15:54

0
66

Kıbrıs Postası – Vatan Mehmet

MOBESE tartışmalarına ilişkin Kıbrıs Postası’nın ulaştığı Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, Başbakanlık’ta konuyla ilgili İtiraz Kurulu olduğunu, şikayetlerin buraya yapılabileceğini söyledi. Şirketin kafasına göre değil onaylanmış projeyi uyguladığını itirazları anlayabildiğini ancak ülkemizde banka soyulduğunda da izlerini bulamadığımızı, asıl vahim olan şeyin bu olduğunu hatırlattı.

Girne’nin ünlü işletmelerinden Eziç Premier önüne MOBESE montesi bir dizi yeni tartışmayı da beraberinde getirdi.

İşletme önündeki aparatları sabah karşısında bulan İşletmeci Mehmet Eziç, karara isyan ederken restoranın görünümünü bozan uygulama için Eziç “yıllarca didin uğraş, başındaki gelip içine etsin” diye yazdı.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’nın ulaştığı Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, projenin geçtiğimiz yıllarda İçişleri Bakanlığı bünyesinde hazırlandığını, polis, Ulaştırma Bakanlığı ve hatta Eski Eserler temsilcilerinin de bulunduğunu ifade ederek Başbakanlık’ta konuyla ilgili İtiraz Kurulu olduğunu şikayetlerin buraya yapılabileceğini söyledi.

Yeldener, şirketin kafasına göre değil onaylanmış projeyi uyguladığını da kaydederken, itirazları anlayabildiğini ancak ülkemizde banka soyulduğunda da izlerini bulamadığımızı, asıl vahim olan şeyin bu olduğunu hatırlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here