“Mühimmat depolarının yerleşimden uzak yerlere yerleştirilmesi gerekir”

Tarih: 12 Eylül 2019 Saat: 17:02

0
149
Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle, Girne’nin doğusunda saat 01.30 sıralarında askeri bölge içindeki koruluk alanda başlayan yangının mühimmat deposuna sıçramasıyla başlayan patlama ile ilgili basın açıklaması yayımladı.

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle Girne’nin doğusunda saat 01.30 sıralarında askeri bölge içindeki koruluk alanda başlayan yangının mühimmat deposuna sıçramasıyla başlayan patlama ile ilgili basın açıklaması yayımlayarak, tüm Kıbrıs Türk Halkı’na geçmiş olsun dileklerini iletti.

Genel Başkan açıklamasına şu ifadelere yer verdi:

“12 Eylül akşamı gerçekleşen hadisenin talihsizlik olmakla beraber, ihmal veya ihmal dışı herhangi bir olayın olup olmaması ile ilgili oluşturulan komitelerin ve masaların biran önce sonuca varmasını temenni etti.

Yaşanan hadise de can kaybının olmamasının büyük bir şans olduğunu ifade eden Genel Başkan Kelle Turizmin başkenti olan Girne’de oluşan manevi zararlar, maddi zararlar ve yaraları biran önce sarması için el birliğiyle çalışılarak sonuca ulaşılması gerektiğini belirtti.

Genel Başkan açıklamasında ayrıca bu tip olayların ülkemizde yaşanmaması temennisinde bulunarak, mühimmat depolarının ve buna benzer yerlerin yerleşimden uzak yerlere yerleştirilmesi gerektiğinin bir gereklilik olduğu gün yüzüne çıkmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here