Mustafa Kemal Atatürk Girne’de anıldı…

Tarih: 10 Kasım 2019 Saat: 14:26

0
33

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, edebiyete intikalinin, 81’inci yıldönümünde yaşama veda ettiği saat olan 9’u 5 geçe, tüm yurtta olduğu gibi Girne’de de düzenlenen törenlerle anıldı.

Girne Atatürk Anıtı önünde yer alan törene, Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanınlığı Merkez Komutanı Topçu Albay Mehmet Bayraktar, Güvenlik Kuvvetleri Komutanılığı adına Sahil Güvenlik Komutanı Deniz Albay Mehmet Sevgüm, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngürdü, Girne Polis Müdürü Sıtkı Erkıvanç, Sivil Savunma Teşgilat Başkanlığı Girne Bölge Müdürü Vekili Coşkun Neşesibol, sisyasi parti, kurum, kuruluş ve dernek temsilcileriyle, bölge üniversite ve olullarının öğrencileri ve temsilcileri katıldı.

Tören saat 08:55’te protokol sırasına göre anıta çelenklerin konulması ile başladı.

Ulu Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 9’u 5 geçe, iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve sivil savunma sirenleri çaldı.

İstiklal Marşı ile bayrakların gönlere çekilmesinin ardından bayraklar yarıya indirildi.

Girne Atatürk Anıtı önündeki tören The English School Of Kyrenia öğrencisi, Banu Balcı’nın, “Büyük Atatürk” adli şiiri okumasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here