Polis memurunun evine baskın!

Tarih: 20 Haziran 2019 Saat: 18:22

0
478

Kıbrıs Postası – Nadire Bahadi

Girne’de görevli polis memuru Z.D’nin evinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 adet ruhsatsız tabanca ve çok sayıda mermi, sikke ile uyuşturucu madde ele geçirilidi.

Doğanköy’de bugün, saat 15:30 sıralarında, alınan bir ihbar üzerine Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri bir polis memurunun evine operasyon düzenledi.

Operasyonda çok sayıda tabanca, mermi, eski eser ve uyuşturucu ele geçirilirken Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli olduğu öğrenilen 37 yaşındaki Ziya Düşünmez isimli polis memuru tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Düşünmez’in evinde yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 3 adet 9 mm çapında tabanca ve tabancalara ait şarjör, 18 adet 9 mm çapında canlı mermi, 12 adet 7,65 mm çapında canlı mermi, 6 adet 9 mm çapında canlı kurusıkı mermi, bir adet metal arama dedektörü ile eski eser olduğuna inanılan 29 adet sikke bulunarak emare olarak alındı.

Tutuklanan polis memuru Düşünmez’in yarın Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here