Polis, Zaroğlu’nun aracına el koydu! “Zaroğlu araçta değildi”

Tarih: 15 Nisan 2019 Saat: 18:29

0
635

Kıbrıs Postası

Lefkoşa mezarlığı yanında çevirme yapan polis ekipleri, YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun aracına el koydu. Zaroğlu bu durumu sosyal medya hesabından canlı yayınla kamuoyuna duyurdu.

Lefkoşa mezarlığı yanında çevirme yapan polis ekipleri, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun aracına el koydu.

Bu durumu kişisel sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınla paylaşan Zaroğlu, yayında şu ifadelere yer verdi:

“Kutlay Malek isimli polis, şube amirliğinin bize tam emri var diyor. Bu nedenle anahtarımı vermediğini söylüyor. Ben bir milletvekiliyim, dokunulmazlığım var. Polis, aracımı gasp etmiş durumda. Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’na telefon ettim, toplantıda olduğu için kendisine ulaşamadım. Manavoğlu’ndan bunun hesabının sorulmasını istiyorum. Karakola gidip davacı olacağım.”

Öte yandan konuyla ilgili Kıbrıs Postası’nın ulaştığı bilgilere göre kiralık plakalı araç, YDP’li vekil Zaroğlu’nun adına sigortalanmasına karşın, bir başka kişi tarafından kullandığı öğrenildi.

Polisin, çevirme sırasında araç sürücüsünün, aracın kendi adına olmaması ve evraklarda adının geçmesinden ve gerekli belgeleri ibraz edememesinden ötürü araca el koyduğu belirtilirken yine edinilen bilgilere göre polis kontrolü sırasında Zaroğlu’nun araçta olmadığı ifade edildi.

Polis, Zaroğlu’nun olay yerine gelmesinin ardından aracı teslim ederken, aracı sigorta yasasına aykırı bir şekilde kullanan sürücüye ceza kesti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here