Saha sorunu çözüldü

Tarih: 11 Ocak 2019 Saat: 16:10

0
576

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Girne Anafartalar Lisesi Okul Müdürlüğü ile Spor Kulüpleri arasındaki saha problemi çözüme kavuştu.

Anafartalar Lisesi Okul Müdürü Erbil Hüryaşar, Türk Ocağı Limasol Kulübü’nün protokole rağmen ‘Anafartalar Lisesi Müdürlüğü tarafından keyfi bir tutumla futbol sahasının takımlara kapatıldığı’ yönündeki açıklamalarına Girne Postası üzerinden açıklık getirdi.

“YENİ BİR PROTOKOL İMZALANACAK”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in çağrısıyla Spor Dairesi Müdürü ile toplantı yaptıklarını kaydeden Hüryaşar, toplantı sonucunda Spor Dairesi Müdürlüğü ile Anafartalar Lisesi arasında yeni bir protokol imzalamaya karar verdiklerini bildirdi.

Önceki protokol nedeniyle okul güvenliğinin sağlanmadığı ve sahanın temizliğinin yapılmadığı gerekçesiyle sahayı kapattıklarını dile getiren Hüryaşar, okul idaresi olarak iyi niyet gösterdiklerini ve dün spor sahasını tekrardan antrenmanlara açtıklarını ifade ederek sorunun çözüldüğünü belirtti.

“TEK İSTEĞİMİZ OKULUMUZUN GÜVENLİĞİ VE TEMİZLİĞİDİR”

“Sahanın kapısı açık kaldığı için okula girip çıkan kişiler kontrol edilemiyordu” diyen Hüryaşar, yeni protokol ile güvenlik ve temizlikten sorumlu olacak bir kişinin görevlendirileceğini söyledi.

Hiç bir spor kulübü ile sorunlarının olmadığını aktaran Hüryaşar, “Bizim tek isteğimiz okulumuzun güvenliği ve temiz tutulmasıdır” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here