Sahtekarlıkla 26 bin Sterlin temin etti

Tarih: 24 Mayıs 2019 Saat: 9:55

0
418

Girne’de sahtekarlıkla para temin ettiği tespit edilen Mehmet Tamaz tutuklanarak Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme soruşturmanın devam etmesi gerekçesiyle Tamaz’ın 1 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi. 

Mahkemede olayla ilgili olguları aktaran Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Serhat Özcü, Mehmet Tamaz’ın sahtekarlıkla para temini etmekten tutuklandığını belirtti. Polis Özcü, zanlının Karaoğlanoğlu bölgesindeki bir arazide hissesi bulunan Avakan Müsbah ile konuşup,H.S. isimli şahıs adına satın almak istediğini söylediğini ve bir anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Polis memuru Özcü, hisse satışı konusunda yapılan anlaşmanın ardından zanlının H.S isimli şahıstan Avakan Müsbah’a vermek üzere 26 bin Sterlin aldığını aktardı. 2019’un Ocak ayında 26 bin Sterlin tutarındaki parayı alan zanlının, arazi sahibine ödeme yapmadığını ifade etti.

Polis, zanlının sorgusunda aldığı parayı arazi sahibinin kardeşine verdiğini öne sürdüğünü aktardı. Mahkeme soruşturmanın devam etmesi gerekçesiyle zanlının bir gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here