Şanlıurfa ve Mardin’de 1’i bebek 4 şehit!

Tarih: 10 Ekim 2019 Saat: 17:01

0
46

Türkiye’nin, Kuzey Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı askeri hareket devam ediyor.

Sınırı geçen komando birlikleri görevlerini icra ederken Kuzey Suriye’den Türkiye tarafına yönelik havan ve roket saldırıları düzenleniyor.

Harekatın başladığı saatlerden bu yana atılan havan ve roketatar mermileri Şanlıurfa’nın Akçakale, Birecik ve Ceylanpınar ilçeleri ile Mardin’in Nusaybin ilçesindeki bazı noktalara isabet etti.

TC Şanlıurfa Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, saldırılar sonucu kentte biri bebek 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınıştır. Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here