Sucuoğlu: “Belediyelerde yaşanan sıkıntılar konusunda çalışmalar başlatıldı”

Tarih: 22 Temmuz 2019 Saat: 15:03

0
116
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu, Belediye Emekçileri Sendikası (BES) yetkililerini kabul etti. Çavuşoğlu, önümüzdeki aylarda belediyelerin maddi anlamda zorluklar yaşayabileceğini söyleyerek, hem bu konuda hem de çalışanların sıkıntıları konusunda hükümetin çalışmalar başlattığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, önümüzdeki aylarda belediyelerin maddi anlamda zorluklar yaşayabileceğini söyleyerek, hem bu konuda hem de çalışanların sıkıntıları konusunda hükümetin çalışmalar başlattığını söyledi.

Sendika Başkanı Mustafa Yalınkaya konuşmasında, Bakan Sucuoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyerek, hükümetlerin değiştiğini ama sürekliliğin önemli olduğunun altını çizdi. Yalınkaya, belediyeleri önümüzdeki 5 ay içinde ciddi krizlerin beklediği bir döneme girileceğini ifade ederek, söz konusu krizlerin çalışma hayatını etkileyeceğine ve sosyal patlamayı getireceğine dikkat çekti. Yalınkaya, mevcut hükümetin sorunlara en erken zamanda çözüm bulması için Çalışma Bakanı Sucuoğlu’ndan destek talep etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da, belediyelerin bu ülkenin hizmet veren kurumları olduğunu kaydederek, belediyelerin Aralık sonu Ocak ayı itibarı ile yaşayabileceği ciddi sıkıntılar olduğunu kaydetti.

“Bu konuda bir çare üretmek zorundayız. Bunun ötelenmesi veya bir şekilde yok sayılması her şeyi etkiler. Başta çalışma barışı olmak üzere, sosyal sıkıntılar da yaratır. Çünkü binlerce insanımız belediyelerde çalışıyor” ifadelerini kullanan Bakan Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ile bu konuları görüşüp çözüm yolları üzerinde konuştuklarını kaydetti ve hükümet olarak da konu üzerinde çalıştıklarını belirtti.

“Son imzalanan ek protokol anlamında önümüzdeki süreçte belli konularda bir yumuşama, sıcak paranın buraya aktarılmasıyla birlikte belli sektörlerde bir rahatlama ve dolayısı ile bunun topluma yansıması anlamında pozitif görüntü ortaya çıkacak. Ama bu süreç içerisinde özellikle belediyelerle ilgili çalışanların da sorunlarının en kısa sürede çözümlenmesi gerekir” şeklinde konuşan Bakan Faiz Sucuoğlu, hükümetin bu konuda hassasiyeti olduğunu ve çözüm üretilmesi adına çalışmalar yapılacağını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here